Śmierć na Bahamach

Wydawnictwo: Adamski i Bieliński
Bahama Crisis
83-85593-13-6
Marek

W tajemniczych okolicznościach znika bez śladu rodzina Toma Mangana, wlaściciela sieci hoteli na Bahamach...Jego luksusowe ośrodki wypoczynkowe nawiedza plaga nieszczęśliwych wypadków i epidemia tropikalnej choroby zakaźnej...Mangan musi w pojedynkę stawić czołanieznanemu przeciwnikowi...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne

drobnypijaczek | 2013-11-30
Przeczytana: 29 listopada 2013

Nie mam złudzeń... Z zamierzenie miał to być chyba political thriller, a wyszło - oj słabo wyszło. Autor wprowadza nas w zawiłości struktury społeczeństwa i gospodarki Bahamów, w ich szczególne warunki geograficzne, porywa żonę i córkę głównego bohatera... I akcja staje w miejscu tak, jakby nagle zabrakło pomysłu lub chęci na kontynuowanie przygody na Bahamach. Akcja rozgrywa się wyjątkowo nieudolnie i ślamazarnie, natomiast główny bohater jest tak zaabsorbowany pracą, że przegapia śmierć własne żony i córki. Jeśli jeszcze nie czytaliście tej książki to nie macie czego żałować. Jeśli lubicie Bagley'a to ta książka nadszarpnie wasze ciepłe uczucia w stosunku do niego. Jeśli natomiast przymierzacie się do czytania Bagley'a to stanowczo nie zaczynajcie od tej pozycji. Nie polecam szkoda czasu i pieniędzy.

Thynr | 2012-07-06

Naprawdę wciągające :D