Ten zły wódz: Wellington

Wydawnictwo: Śląsk
Wellington, biografia, historia
Marek

Shimik | 2016-07-30

Arthura Wellesley'a poznałem już w książkach o przygodach Richarda Sharpe’a. Spodziewałem się, że tam było sporo prawdy, a tu się okazuje tak było na prawdę! Biografia Wellesley'a jest fascynująca, a na dodatek dla kontrastu jest tu jeszcze Napoleon Bonaparte, którego bardzo lubię. Książka na pewno jest warta uwagi i nie ma co się zniechęcać tym, że to biografia, bo jest napisana w bardzo przystępny sposób, czyta się ją jak powieść historyczną tylko tu nie ma miejsca na fantazjowanie autora.

Krystyna | 2011-08-24

Warto przeczytać - jak większość biografii pióra Bidwella.
Nie jest to typowa biografia, suchy opis postaci i epoki - raczej opowieść o człowieku, jego zaletach i wadach oraz czasach, w których żył.
Bidwell nie stosuje schematu dobry/zły, nie dokonuje jednoznacznych ocen - i to właśnie przyciąga mnie do jego książek.

Pyrka2503 | 2013-09-10
Na półkach: Przeczytane, 2013

Ciekawa książka napisana przystępnym i prostym językiem.

Aliath | 2016-11-20
marys1824 | 2016-11-07