Richard the Third
83-06-00406-x
historia
Elenoir

Być może ta biografia jest odrobinę romatyczna i idealizująca, ale to nie zmienia faktu, że jest znakomicie napisana i udokumentowana.
A jeśli nawet autor patrzy na swojego bohatera przez odrobinę zbyt różowe okulary - to myślę, że to się Ryszardowi należy po całym tym błocie, jakie do niego przylgnęło m.in. za sprawą dramatu Szekspira.

venicet5 | 2015-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2015

Ta obszerna,ciekawie napisana i przystępna w odbiorze książka to prawdziwa gratka dla anglofilów.Także dla zainteresowanych kontrowersyjną historią rzekomego morderstwa książątek w Tower.Książka zawiera bowiem szczegółową analizę jednej z najsłynniejszych tajemnic historii angielskiej.POLECAM!

Slawinio | 2017-01-13
książek: 2037