Baśniobór

2011-05-18
2011-05-18
978-83-7414-943-3
Rafał Lisowski
las trolle walka ze złem

Po prostu kocham.

Po prostu kocham.

Dwójka dzieciaków - Kendra i Seth mają okazję poznać uroki tego przepełnionego magią świata, za sprawą swojego dziadka, który jest opiekunem rezerwatu. Miejsce to jest pełne zagadek, które bohaterowie muszą rozwiązać. Nie obejdzie się bez złamania kilku restrykcyjnych zasad, aby odkryć pełen potencjał świata, który poznają razem z nami.

Baśniobór oprócz zapierających dech w piersiach urokliwych miejsc i zjawiskowych istot, chroni również świat przed niebezpiecznymi potworami, które kryją się w jego mroku. Z nimi właśnie poradzić sobie muszą nasi młodociani bohaterowie. Czy odnajdą się w tym niesamowitym świecie, mimo zła czającego się na każdym kroku?

Książka ta ma w sobie naprawdę wspaniałą, poruszającą i wciągającą historię, która bez wątpienia oczaruje każdego czytelnika. Niezwykłe, barwne opisy wywołały u mnie falę pozytywnych uczuć, a to wszystko wciśnięte w trzystustronicową książkę z przyciągającymi uwagę obrazkami.

Trochę żałuję, że gdy byłam mniejsza to nie miałam okazji poznać świata Baśnioboru. Jednak ta historia jest tak piękna, że cieszę się, że mogłam się z nią zapoznać wiedząc więcej o otaczającym mnie świecie. Brandon Mull stworzył książkę, która łączy w sobie wiele dobrze nam znanych baśniowych stworów i umieszcza je w przepięknym, magicznym rezerwacie zwanym Baśnioborem....

"Basniobor" to książka, która bez "pedagogicznego smrodku", w bardzo ciekawej formie mówi o konsekwencji nieposłuszeństwa. Akcja powieści dzieje się w baśniowym, chronionym przez czary ogrodzie i w otaczającym go, nie strzeżonym lesie, gdzie dwójka dzieci spędza wakacje.
Seth łamie zakaz dziadków i doprowadza to do lawiny groźnych zdarzeń.
Powieść warto nie tylko przeczytać, ale również omówić z dzieckiem.
Pamiętamy o tym, że wspólne czytanie pomaga nawiązać kontakt z dziećmi.

Seth łamie zakaz dziadków i doprowadza to do lawiny groźnych zdarzeń.
Powieść warto nie tylko...

Fajna książka bardzo polecam czarodziejska ale od połowy straszna a konkretnie od nocy kupały

Świetna książka. Czytałam z zapartym tchem. Od pierwszych stron zostałam wciągnięta w historię bohaterów. Dziś kupiłam pozostałe części i już nie mogę się doczekać przesyłki 😁

Zawsze mnie wkurzają niegrzeczne dzieci, które postępują głupio i doprowadzają do tragedi. W tej książce problemy powstają przez brak rozmów i faktów - w przekazywaniu wiedzy. Głupota zatem dzieciaka i dorosłych i stąd problemy.

Ta seria to mistrzostwo. Dopracowana w najmniejszym szczególe. Stworzony świat jest tak magiczny, a główni bohaterowie ogromnie sympatyczni.

Zadam tylko pytanie retoryczne – czego w pierwszej części „dokonał” Seth, a czego dokonała Kendra?😉 Ogólnie fajny pomysł na książkę dla młodzieży, tylko z punktu widzenia dorosłego czytelnika jest trochę irytujące, że się dzieciak nic nie uczy na własnych błędach i to jest to, co napędza akcję.

Podczas wizyty w bibliotece pod wpływem impulsu wypożyczyłam ta książkę. Jakoś nigdy jej nie czytałam także jak zobaczyłam to stwierdziłam,że jestem ciekawa tej historii, w domu oczywiście zobaczyłam,że to pierwszy tom 🙈 nie miałam pojęcia,że jest ich więcej 😅
No ale urzekla mnie pani na okładce i to ona przekonała mnie do tego, żeby zapoznać się z tą książka 😁
Kurcze czemu ja jej wcześniej nie znałam????? Przecież to jest cudowna książka!!! Są wróżki, są wiedzmy, są skrzaty, trolle, ogry.... No wszystko czemu dusza zapragnie!!! I Noc Kupały też jest ❣️
Tylko Seth był dla mnie trochę wkurzający.... 😅 gdybym miała takiego brata to bym oszalala 🙈😅
Do książki napewno będę wracać nie raz ❣️

Kurcze czemu...

Seth i Kendra zostają wysłani na dwutygodniowe wakacje do dziadka, co początkowo wcale ich nie cieszy. Dziadek również nie wydaje się zachwycony pobytem wnuków w swojej posiadłości, przestrzega dzieci przed wieloma rzeczami i ustala wiele reguł i zakazów. Ciekawskie dzieciaki nie są w stanie się powstrzymać i kilka z nich łamią tym samym odkrywając wiele dziwnych rzeczy. Z czasem okazuje się, że posiadłość dziadka oraz las i ogrody, które go otaczają, skrywają wiele magicznych i tajemniczych miejsc i stworzeń. Rodzeństwo nieświadomie budzi pewne siły zła, które zagrażają Baśnioborowi i nie tylko... Czy uda się ocalić rezerwat przed złem?

Ależ to była przygoda! Dzięki tej książce poczułam się znów jak mała dziewczynka, która przeniosła się do świata marzeń, magii i cudownych stworzeń. Gdybym miała 10 lat byłabym zakochana w tej historii. Jednak jako osoba dorosła bawiłam się równie świetnie! Co za przyjemna podróż do rezerwatu zwanego Baśnioborem, który zamieszkują przeróżne magiczne istoty. Historia pełna magii i przygód. Jestem oczarowana! Cudownie spędziłam czas przy tej książce i pragnę więcej! 🤩

Video

Video