Kiedy świat się zatrzymał : 63 dni w Watykanie / z Piotrem Kraśko rozmawia Marcin Witan.

Wydawnictwo: Księgarnia św. Jacka
Evik

Przez ponad dwa miesiące ( od 25 lutego do 28 kwietnia 2005) Piotr Kraśko relacjonował dla Wiadomości TVP wszystko to, co działo się wtedy w Watykanie. Rok wcześniej przeprowadził wywiad z ówczesnym prefektem Kongregacji Nauki Wiary kard. Jozefem Raztingerem. Był w bliskim kontakcie z ludźmi z najbliższego otoczenia papieża. W tej książce mówi o kulisach wszystkich tych wydarzeń. To o wiele więcej niż można było zobaczyć i usłyszeć w telewizji.

Ta książka to opowieść o ludziach, którzy byli wokół Jana Pawła II w tych ostatnich dniach i z którymi Piotrowi Kraśko dane było w tym czasie wielokrotnie rozmawiać, także z abp. Stanisławem Dziwiszem.

Lolek90 | 2015-03-03
Przeczytana: 25 lutego 2015

Kilka lat temu przeczytałam książkę autorstwa Piotra Kraśko „Smoleńsk 10 kwietnia 2010”. Prawdę powiedziawszy zaopatrzyłam się w nią głównie z powodu zbliżającej się rocznicy katastrofy rządowego Tupolewa, a ściślej mówiąc z powodu wyznaczenia mi zadania napisania scenariusza akademii. A że książka akurat była przeceniona bez skrupułów weszłam w jej posiadanie. Przeczytałam ją w jeden dzień. Od razu zamarzyłam o tym, aby przeczytać inną, wcześniejszą książkę znanego dziennikarza – „Kiedy świat się zatrzymał: 63 dni w Watykanie/z Piotrem Kraśko rozmawia Marcin Witan”.
Traf chciał, że moja aktualna uczelnia ma ją w swoich zasobach. A że powoli zbliża się dziesiąta już rocznica odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca, postanowiłam ją wypożyczyć i przeczytać.
Książka nie jest tylko dziennikarską relacją na to, co się działo od trafienia Ojca Świętego do szpitala i poddania go zabiegowi założenia rurki tracheotomijnej do wyboru Josepha Ratzingera na papieża. To szczera i rzeczowa rozmowa...

Onilom | 2013-10-31
Na półkach: Przeczytane, Dojrzalsze

Nie lubię Kraśki. Ale jego książkę (pomimo tego, że moim zdaniem nastawiona jest wyłącznie na komercję i zysk) przeczytałam jednym tchem. Dobrze zrobiona, świetny dziennikarski styl.

Magdalena | 2014-12-07
Ezetka | 2014-02-14