Irak

Irak wojna reportaż
literatura faktu
W stanie wojny
Irak wojna reportaż

Lekko się czyta, choć temat ciężki.

Ta książka jest dobra dla kogoś, kto chciałby poznać ogólny zarys konfliktu i takim osobom ja polecam. Dla kogoś, kto interesuje się sytuacja na Bliskim Wschodzie, ta książka wniesie niewiele nowego

Temat bardzo mnie interesujący, Bliski Wschód i jego problemy skupiają nie tylko moją uwagę. Żałuję tak krótkiej formy literackiej, która pozostawia czytelników z niedosytem, aż prosi się o wydanie drugie, rozszerzone.

Reportaż jak reportaż, ale ta książka pana Kraśko jest jedną z moich ulubionych. Lekki zarys I wojny w zatoce perskiej, a także obyczajów tamtejszych ludzi.

Jako że jestem po przeczytaniu "Roku reportera", już w chwili gdy wzięłam się za tę jedną część serii "w stanie wojny" autorstwa tego samego reportera TVP, widzę wiele powtórzeń. Piotr Kraśko w historię wojny w Iraku wplata te same anegdoty, o których wspominał w powyższym tytule.
Niemniej jednak "Irak" - mimo podjęcia trudnego tematu - czyta się dobrze. Autor pisze tak,...

2041

Na półkach: , , , ,

Od dawna zachwycam się książkami pana Piotra. Bardzo odpowiada mi Jego sposób pisania i pokazywania świata. Tym razem autor zabrał mnie w podróż do Iraku. W książce znajdziecie świetne (jak zawsze) zdjęcia, a przede wszystkim spojrzenie na Irakijczyków i ich wojny z innej strony niż ta pokazywana w mediach. Lubię oglądać świat z takich drugich stron!

Częściowo powtarzają się wątki z "Bliskiego Wschodu" z serii Świat według reportera, tak jak w Rwanda(WSW) i Afryka(ŚWR) z tych dwóch serii, ale nie przeszkadza to aż tak bardzo. Autor skupia się na właściwej treści. Polecam do pociągu itp.

• Bliski Wschód
  • 2013