Kup teraz - 4 oferty w cenie od 11.61 zł do 14.30 zł

Francja

Piotr Kraśko Wydawnictwo: G+J Seria: Świat Według Reportera literatura podróżnicza
G+J
Francja podróże
literatura podróżnicza
Świat Według Reportera
Francja podróże

Francja od kuchni - można by powiedzieć.
I tutaj należy to rozumieć dosłownie.
Sporo można o Francji powiedzieć, bo to kraj duży, bogaty w historię, regiony, tradycje, kulturę, sztukę, zabytki, różnorodny. Pewnie też o wiele więcej ma do powiedzenia o tym kraju autor książki - Piotr Kraśko - znany dziennikarz i reporter. Niestety rozmiar książeczki na to nie pozwala.
...

Ocena tej książki zależy głównie od oczekiwań osoby, która ją czyta.
Lektura jej jest prosta, banalnie prosta. Książka dostarcza niewielu informacji, w związku z czym dla mnie była nieco nudnawa. Jednak jeżeli komuś zależy na (bardzo) lekkiej lekturze to śmiało zachęcam do przekonania się samemu co autor myśli o Francji.

Nazwanie tego książką to może przesada do całość z ilustracjami liczy raptem dziewięćdziesiąt kilka stron, ale trzeba przyznać że znany z szklanego ekranu Kraśko pisze ciekawie, a na dodatek o moim ulubionym kraju na F, więc przeczytałem z przyjemnością. Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć dlaczego mieszkańcy kraju nad Sekwaną wybierają się do lasu na spacery ze świniami,...

Książkę można podsumować sformułowaniem: krótko, zwięźle i na temat. Poprzez pryzmat kuchni oraz świata kręcącego się dla Francuzów wokół jedzenia, Piotr Kraśko pokazał pewne mechanizmy społeczno-gospodarczo-polityczne oraz bolączki trawiące Francuzów. Mnie takie podejście bardzo się spodobało. Jedyne zastrzeżenie jakie mogłabym mieć, to długość książki – jest stanowczo...

To coś w rodzaju dłuższego artykułu, a nie książki, ale czytało się przyjemnie.

Wg mnie najsłabsza pozycja z tej serii. Skupiona tylko i wyłącznie na kulturze i nawykach jedzeniowych Francuzów. Z drugiej strony jeśli kogoś interesuje taka tematyka to ta pozycja opisuje ją ciekawie i wyczerpująco.

Z Piotrem Kraśko nigdy nie jest nudno. Tym razem zostałam zabrana w podróż po kulinarnej stronie Francji. Książka bogata w sporo ciekawostek i zdjęć.

Spojrzenie na współczesną Francję, z kulinarno-gastonomicznym tematem przewodnim. Jak smaczne danie, pozostawia niedosyt. Opowieść była po prostu za krótka!

Na półkach: , , , ,

Lektura miła i szybka, aczkolwiek lepszy byłby tytuł np. "Francja od kuchni" albo "Kuchenna panorama Francji", bo w zasadzie 95% książeczki dotyczy tego obszaru. Biorąc pod uwagę obsesję Francuzów na punkcie gotowania, nie był to zły pomysł pokazać kraj, o którym napisano już regały książek, z tej perspektywy, ale czytelnik biorący do ręki serię "Świat według...

Nigdy nie zrozumiem Francuzów.

Całą książka jest poświęcona Francji, ale faktycznym bohaterem jest restaurator. Który odebrał sobie życie. Bo zabrali mu gwiazdkę Michelina (taki przewodnik po najlepszych restauracjach - Top Master Cheff).

Kraśko pisze o uwielbieniu francuzów do dwóch rzeczy - miłości i jedzenia. Wyłania się z tego obraz hedonistów, którzy nie umieją za...

Dyskusje

• Podróże