Kiedy świat się zatrzymał : 63 dni w Watykanie / z Piotrem Kraśko rozmawia Marcin Witan.

Piotr Kraśko Wydawnictwo: Księgarnia św. Jacka publicystyka literacka, eseje
Księgarnia św. Jacka
Jan Paweł II śmierć papież Watykan
publicystyka literacka, eseje
Jan Paweł II śmierć papież Watykan

Ciekawa relacja o wydarzeniach z 2005 roku, jednak tutaj jest mniej szczegółów typowo dziennikarskich niż w książce Pałasińskiego "Papież już nie umrze", opowiadającej o tych samych zdarzeniach. Niemniej jednak interesująca lektura.

Na półkach: , , , ,

Kilka lat temu przeczytałam książkę autorstwa Piotra Kraśko „Smoleńsk 10 kwietnia 2010”. Prawdę powiedziawszy zaopatrzyłam się w nią głównie z powodu zbliżającej się rocznicy katastrofy rządowego Tupolewa, a ściślej mówiąc z powodu wyznaczenia mi zadania napisania scenariusza akademii. A że książka akurat była przeceniona bez skrupułów weszłam w jej posiadanie. Przeczytałam...

Nie lubię Kraśki. Ale jego książkę (pomimo tego, że moim zdaniem nastawiona jest wyłącznie na komercję i zysk) przeczytałam jednym tchem. Dobrze zrobiona, świetny dziennikarski styl.

• Nośnik Kindle 7
  • 2015