Książka Roku 2018

O królewnie, która chciała jeździć koparką

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Nikodem

Królewna Monika ma tylko jedno marzenie: chce jeździć koparką. Niestety nie jest to odpowiednie zajęcie dla królewskiej córki, tak przynajmniej uważa Król i Królowa, a wraz z nimi – cały dwór królewski...Zabawna historia o wielkiej sile naszych marzeń, dzięki której możemy stawić czoła nawet szalejącym żywiołom!

źródło opisu: http://www.gwp.pl/9582,o-krolewnie-ktora-chciala-jezdzic-koparka.html

źródło okładki: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2011

Aga | 2012-02-08

Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam książki dla dzieci, które są pisane nie tylko z myślą o najmłodszych ale również o rodzicach. Do takich pozycji zdecydowanie zalicza się książka " O KRÓLEWNIE KTÓRA CHCIAŁA JEŹDZIĆ KOPARKĄ " Janusza Wilczyńskiego.

Jest to książka wydana przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne .
Bajeczka ta opowiada piękną historię o tym jak ważne są marzenia i o tym, że trzeba robić wszystko by je realizować. Niby banalny temat a w niebanalny sposób opowiedziany. Wszystko w oryginalnej oprawie graficznej i kolorystyce prawdziwej koparki :D

Zakochałam się w tej książce równie mocno jak Oliwier i choć mamy ją od kilku dni , przeczytaliśmy ją chyba kilkanaście razy. Jest wspaniałym wstępem do rozmowy z dzieckiem o marzeniach.
Pokazuje też nam rodzicom, że powinniśmy szanować marzenia naszych dzieci, choćby wydawały się nam niestosowne lub dziwne. Każde z takich marzeń to w końcu krok w stronę szczęścia naszego dziecka.
Serdecznie polecam .

źródło:...

ziza | 2013-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2013

Widzę te opiewania i ochy achy ze strony użytkowników i z jednej strony się z nimi zgadzam- a z drugiej nie. Bo książka mówi o rozwydrzonej królewnie , która tupnęła nóżką i tak długo tupała , aż dostała to co chciała- czyli niby zachęca dziecko żeby walczylo o "swoje przekonania" a wygra, tylko czy aby na pewno powinno walczyć z rodzicem? rozumiem gdyby królewna chciała się nauczyć stania na głowie i tak długo sama ćwiczyła aż by się jej udało, ale tu królewna tak długo tupie nogą aż dostaje. Stąd moje mieszane uczucia. Tak jaby powiedzieć dziecku- tup nogą, nie jedz przez tydzień, to dostaniesz jakiegoś potworka ze sklepu , którego mamusia nie chciała kupić. Myślę, że warto przeczytać i w oparciu o tę bajkę opowiedzieć inną, w której dziecko ma swój większy wkład:P

Waszka | 2013-12-05
Przeczytana: 2013 rok

Ja jestem zachwycona. Zastanawia mnie tylko, czemu to mała królewna ostatecznie została operatorem, a nie operatorką koparki - skoro to się tak świetnie odmienia.

kultur-alnie | 2014-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2014

Nietuzinkowa. Ładnie podana. Z ważnym i mądrym przesłaniem.

Shirin | 2015-12-04
Przeczytana: 2015 rok

Mądra bajka o dziecięcych marzeniach i tym, co można zyskać, gdy pomaga się im je spełnić.

bajarkanatopie | 2013-02-12
Przeczytana: 25 stycznia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wyzwolona Królewna?! „A więc do tego doszło… ” – zimny szept społeczeństwa przeszywa mi plecy… ;)

Tak właśnie, zaprzyjaźniłam się ostatnio z Królewną, która pozbyła się różowej sukieneczki i nie pozwoliła sobie odebrać pragnień, które okrzyknięto niewłaściwymi królewskiej córce. Mało tego, obserwowałam jak ta nieszablonowa postać zdobyła serca grupy dzieciaków. Dodam, że większość z nich to chłopcy w wieku około 10 lat :) Pytacie jak to możliwe?

Niezwykle urocza pozycja Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego - O Królewnie, która chciała jeździć koparką. Tytuł budzi pobłażliwy uśmiech… Dlaczego? Cóż, przyznać trzeba, że brzmi odmiennie, o ile nie nieco absurdalnie na tle wszystkich innych pozycji o tej tematyce dla dzieci, ściślej rzecz biorąc głównie dla dziewczynek. Królewna, której mainstream nie interesuje, od dawna ma wielkie marzenie – nie tylko chce mieć żółtą koparkę, ale i powozić nią dumnie po ogrodach swojego taty.
Dziarska Królewna bierze udział w dorocznym...

Ta książka spodobała mi się już w chwili, gdy przeczytałam jej tytuł. Pomyślałam, że to nie będzie jakaś tam zwykła bajeczka, tylko coś co na pewno spodoba się mojej Ali.

I miałam racje. Jest to opowiadanie o małej królewnie. "Była sobie raz królewna Monika, która miała jedno wielkie marzenie:chciała jeździć koparką. Nie karetą, ani na białym rumaku, ale wielką żółtą koparką na wielkich gumowych kołach, z wielką łyżką o żelaznych zębach."

I choć nikt w zamku nie popierał dążenia królewny do realizacji tego marzenia, Monika trwała przy swoim. Nie jadła obiadów, posmutniała... To trwało tak długo, że rodzice w końcu skapitulowali. Możecie jedynie wyobrazić sobie ile radości dała królewnie żółta koparka stojąca w ogrodzie królewskim. Ale co było dalej, musicie przeczytać sami.

To bardzo fajna i wartościowa książeczka. Powiedziałabym nawet, że bardziej potrzebna nam rodzicom, niż naszym maluchom. Bajka uczy nas, że nie ważne czego pragną nasze dzieci. Najważniejsze jest to, by...

Ola | 2012-11-28

Tak zakręconej bajki dla dzieci jeszcze nie czytałam :) bardzo fajna i przede wszystkim - zupełnie inna księżniczka się pojawia. Niech żyje łamanie stereotypów!

Ewa | 2012-04-01
Przeczytana: 31 marca 2012

Urocza książka o marzeniach, które nie są adekwatne do osoby i co z tego wynika. Polecam nie tylko najmłodszym - uśmiałam się do łez :)

Emily | 2018-10-25
Przeczytana: 25 października 2018