Ucieczka przed mrokiem

Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Flight from the Dark
fantastyka, fantasy
Kamil

Jesteś Samotnym Wilkiem. Podczas niszczycielskiego ataku Mroczni Władcy zburzyli klasztor, w którym uczyłeś się umiejętności Lordów Kai. Ocalałeś tylko ty. UCIECZKA PRZED MROKIEM Poprzysięgłeś zemstę. Najpierw jednak musisz dotrzeć do Holmgardu, aby ostrzec Króla o gromadzących się siłach zła. Słudzy ciemności bezlitośnie ścigają cię przez cały twój kraj i każda kolejna strona książki...

Ocalałeś tylko ty.

UCIECZKA PRZED MROKIEM

Poprzysięgłeś zemstę. Najpierw jednak musisz dotrzeć do Holmgardu, aby ostrzec Króla o gromadzących się siłach zła. Słudzy ciemności bezlitośnie ścigają cię przez cały twój kraj i każda kolejna strona książki niesie ze sobą nowe wyzwania. Rozważnie wybierz swoje umiejętności i broń – bowiem mogą ci pomóc w przeżyciu najbardziej fantastycznej i przerażającej podróży twojego życia.

Przygody SAMOTNEGO WILKA to wyjątkowa, interaktywna seria fantasy – każdy epizod może być rozgrywany oddzielnie. Możesz też połączyć je wszystkie, tworząc fantastyczną, epicką fabułę, w której odegrasz główną rolę.

źródło opisu: http://www.copcorp.pl

źródło okładki: http://www.copcorp.pl

BartłomiejNieBartosz | 2014-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2014

Książka w której to czytelnik jest głównym bohaterem i sam decyduje o tym jak toczy się jej fabuła!

Ta książka jest genialna w swojej prostocie!
Ile razy zastanawialiście się dlaczego autor popycha fabułę w tę a nie inną stronę?
Dlaczego zachowanie bohatera jest tak irracjonalne?

Dość tego!

Teraz sam/sama możesz decydować o losach bohatera i wybierać co powinien zrobić. Bo to Ty nim jesteś!

Książka jest podzielona na mikro rozdziały tzw. paragrafy. Na końcu każdego z nich są różne możliwości, co do poczynań bohatera. Decydując co ma zrobić, przenosisz się do wskazanego paragrafu i czytasz o konsekwencjach swojego wyboru. Dzięki temu książka ma kilka zakończeń i nawet po kilkukrotnym przeczytaniu, nie znudzi Ci się.

Z książką paragrafową spotykam się pierwszy raz. I choć fabuła, tej konkretnej, jest dla młodszych nastolatków, lub wręcz dzieci, sam pomysł mnie zachwyca. Dodatkowo w książce jest karta postaci, na której zapisujesz przedmioty które aktualnie posiadasz i...

Dekker | 2012-02-17
Na półkach: Przeczytane, 2012, Fantasy
Przeczytana: styczeń 2012

Książka została wydana solidnie w formacie broszurowym, z miękką rozkładaną okładką na której to widnieje mapa świata oraz tabela wyników walki.
Papier jest jak dla mnie trochę zbyt cienki, ale klejenie solidne, przy rozsądnym używaniu gra powinna dobrze się trzymać. Odnoszę wrażenie, że tłumaczenie zostało potraktowane zbyt dosłownie.
Warto wspomnieć, iż polskie wydanie jest tłumaczeniem z poprawionej i uzupełnionej edycji wydawnictwa Moongoose. Brawa dla Copernicus Corporation.

Mad2Kat | 2017-10-05
Przeczytana: 04 października 2017

Bardzo ciekawy i nowy sposob czytania (mimo, ze wybory czesto byly tylko pozorne, bo na koniec i tak ladowalo sie w tym samym miejscu, czesto po przeczytaniu raptem 5 dodatkowych zdan...), jednak sama tresc tej ksiazki nie byla zbytnio interesujaca. Ksiazka zawiera wlasciwie jeden watek glowny - poinformowac Krola o tym, co zaszlo na poczatku ksiazki. Caly czas mialem nadzieje poznac jakis bohaterow 'pobocznych', ktorzy mogliby przylaczyc sie do nas i wspomagac nas w podrozy, jednak nic takiego sie nie wydazylo... :P Poczatkowo walki wygladaly podobnie i oprocz przezycia nie przynosily zadnych innych kozysci, co po pewnym czasie robilo sie monotonne i nudne... Nie bylo zadnych zwrotow akcji, ani budowanego napiecia...

Winky | 2013-01-02

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wszystko fajnie, ale koniec końców wychodzi na to, że gra jest strasznie krótka, a jednocześnie na tyle mało fascynująca, że nie rzuciłam się od razu z powrotem do pierwszej strony z myślą: "O rany, ale jazda, chcę jeszcze raz z innymi wyborami!". W całej historii po prostu jeszcze nie zdążyło się wydarzyć nic przełomowego: wrogowie napadają na klasztor, uciekamy, telepiemy się przez las, docieramy do zamku, walczymy z mało wymagającym bossem i tyle. Może o wiele lepiej by się to sprawdziło, gdyby wydać wszystkie tomy w jednym woluminie. Na chwilę obecną - szkoda mi pieniędzy na ciąg dalszy.

| 2012-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2012

Gry paragrafowe to interesujący rodzaj zabawy. Niewiele różnią się od komputerowych, gra paragrafowa pozostaje jednak książką. A książkę można wąchać, przytulać, książką można szeleścić i zabijać komary. Sens interesowania się grami paragrafowymi jest tylko wtedy, jeśli zamierzamy czytać książkę kilka razy ( za każdym razem podejmując inne wybory ), inaczej będzie to krótka i nudna zabawa.

Książka wydana jest świetnie, miękka okładka posiada skrzydełka, ilustracje są ładne, zaznaczenie ,,paragrafów" widoczne. Tabela liczb losowych niech sobie będzie, ale po prostu wygodniej jest używać kostki dziesięciościennej.

Piodr123 | 2017-09-13

Wyniesienie książek fantasy na zupełnie nowy poziom. Od teraz sami decydujemy o losach bohatera! Jedyny minus to dosyć typowa dla tego gatunku fabuła.

asiunia912 | 2017-09-01
marlanes | 2017-03-18