Po ciemnej stronie księżyca

źródło opisu: http://www.skrzat.com.pl

źródło okładki: http://www.skrzat.com.pl

lucy | 2013-01-20
Przeczytana: 19 stycznia 2013

Sięgając na półkę w bibliotece wzrok młodzieży kieruje się w stronę książki o...wampirach. Dlaczego? No cóż te oto książki o tej tematyce są na "topie". A jak można zauważyć zaczęło się to wszystko od "Zmierzchu".
"Po ciemnej stronie księżyca" Elżbiety Leszczyńskiej zmienił mi trochę pogląd na ten temat.Wampiry, które nie piją krwi tylko wysysają z człowieka siły życiowe. Na początku, również moje myśli kierowane były kolejną bajeczką o bestiach. Jednak myliłam się.
Elżbieta Leszczyńska polka, która napisała młodzieżową książkę. Opowiada ona o dziewczynie Magdzie, którą los nie rozpieszczał. Ojciec porzucił ją i jej młodszego brata, a matka zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Przez resztę dzieciństwa wychowywali ich dziadkowie, którzy później umarli. Magda próbuje zacząć wszystko od nowa lecz przeszłość jej na to nie pozwala.
Pewnego dnia otrzymuje list, aby odebrać rzeczy matki. Od tej chwili zaczyna się jej przygoda z bestiami.
W książce zawarty jest również wątek...

Lexie | 2013-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Historia początkowo wydawała mi się interesująca. Rodzinne tajemnice zawsze niosą ze sobą coś ciekawego.
Jednak im bardziej zagłębiałam się w czytanie tym mniej mi się podobało.
Styl nie do końca mi odpowiada. Mam wrażenie jakby autorka pisała wszystko w takim telegraficznym skrócie. Wszystko jest takie surowe, płytkie, jakby ucięte.
Cała historia wydaje się być jakaś nierealna. I nie mam tu wcale na myśli ponad naturalnych zjawisk czy istot!
Zachowanie głównej bohaterki jest nierealistyczne. Dowiaduje się o istnieniu czarownic, wampirów energetycznych, ludzi, którzy potrafią rozmawiać ze zwierzętami, a jakoś nie zauważyłam aby zwątpiła choć przez moment. Aby zastanowiła się nad tym wszystkim! Zresztą ona sama jest strasznie irytująca, dziecinna, naiwna i wręcz żałosna. Nie wiadomo czym kieruje się w swoich decyzjach, bo właściwie nic nie jest opisane! Nie potrafię zrozumieć jak tak nijaka postać może być istotna dla całej fabuły. Ba! Dla losów świata!
Nie wiem co myśleć o tej...

Joanna | 2014-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

Strasznie nudna jak dla mnie. Liczyłam na coś lepszego,ale się zawiodłam.

Hmm..Myślałam że ta ksiązka będzie NUDNA ale tak nie było...Ciekawa polska wersja wampirów..Hmm..nie najgorsza. Jeżeli ktoś pragnie poznac polskie wampiry to polecam :)

Pantera | 2015-01-22

"Po ciemnej stronie księżyca" to jedna z tych książek które mi się spodobały.. Magda przyjeżdża do Miasteczka, by zlikwidować mieszkanie matki, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Dziewczyna nigdy nie była z nią specjalnie związana, bo matka porzuciła ją i brata, kiedy byli dziećmi. Zachowuje wobec rzeczywistości chłodny dystans. Ale nawet ona musi w końcu przyznać, że dzieje się coś dziwnego, a atmosfera wokół niej staje się duszna i nieprzyjazna. Co się dzieje? Dlaczego ktoś mnie prześladuje? – zadaje sobie pytania, a odpowiedzi szuka u przyjaciela matki, Mikołaja. On ich nie zna, ale wie, czym zajmowała się matka Magdy i jakie niebezpieczeństwo czai się w ciemnościach. Magda poznaje kolejne ogniwo ewolucji – wampiry – i musi podjąć decyzję, po której stanie stronie: ludzi czy bestii... Książkę czyta się lekko. Można polecić,dlatego POLECAM!! :3

Claudia | 2013-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2013

Jak dla mnie książka jest beznadziejna. Bohaterka zachowuje się jak 12-letnie dziecko, które nie potrafi nic zrobić i cały czas użala się nad sobą. Dialogi są płytkie, nie wnoszą nic ciekawego do książki. Co do wampirów... Autorka ukazała nam je bez wysysania krwi itp. Więc to tak naprawdę nie są wampiry . Można byłoby je nazwać inaczej... W końcu te nieziemskie istoty kojarzą nam się z krwią, nadnaturalnymi mocami itp. Według mnie książka jest nudna, przewidywalna. Osobiście nie polecam jej nikomu.

Oluśś | 2014-04-28
Przeczytana: 06 kwietnia 2014

Magda, początkowo z negatywnym nastawieniem odnosi się do matki,zmienia je jednak po tym jak musi dokończyć jej "dzieło".

Caroline | 2012-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2012

Pierwszy raz spotkałam się z taką definicją i obrazem wampirów ; o Vampire bez kłów, wysysania krwi i hipnotycznych oczu to jednak nie wampiry, bo to to jest akurat coś, z czym utożsamiamy tych krwiopijców. Więc jak dla mnie choć nowe spojrzenie na ten świat, to dosyć beznadziejne. Ale dość o wampirach przejdźmy do książki. Jest inna niż większość, która czytałam, ale to nie znaczy, że jest przez to lepsza - wręcz przeciwnie, nie urzekła mnie swoją odrębnością. Jednak ogólnie temat dość ciekawy, choć nie dający do myślenia. Zakończenie - beznadziejne.

marhal | 2013-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2013

Bardzo wciągająca książka. Jest to jedna z lepszych polskich powieści. Polecam :D

Na półkach: Przeczytane, Skrzat

"Po ciemnej stronie księżyca" jest to powieść zdecydowanie dla młodzieży. Podobno jest ona kontynuacją książki "Stara chata i czarownica" opowiadającej historię matki głównej bohaterki. Ta część opisuje przygody pewnej młodej kobiety, którą spotyka wiele przedziwnych rzeczy. Dookoła dzieje się coś naprawdę niedobrego, a ona kompletnie nie wie co... Jednak czas przyniesie wyjaśnienia, nie do końca jasne, nie koniecznie miłe i niestety również niebezpieczne...

Magda to młoda kobieta pracująca w wydawnictwie. Jest ona bardzo samotna, nie ma praktycznie nikogo. Matka odeszła kiedy ona i jej brat byli jeszcze dziećmi, ojciec zostawił ich pod opieką dziadków, babcia i dziadek jakiś czas temu umarli, a brat ma swoje życie i nie interesuje się siostrą. Pewnego dnia Magda zostaje poproszona o zabranie rzeczy swojej matki ponieważ ta od bardzo dawna nie pokazuje się w wynajmowanym mieszkaniu. Od tamtej pory zaczynają się dziać bardzo dziwne rzeczy. Najbardziej dziwna, a zarazem straszna...