Lola Lwie Serce

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Lola Löwenherz
Lola, zwierzęta
Pistacia

Lola jest Lolą Lwie Serce! Dzielnie ratuje zwierzęta z opresji i specjalnym samolotem przewozi je do przyjaznej zagrody na wolnym powietrzu. W każdym razie dzieje się tak w nocy. W ciągu dnia Lola ma swoje troski z czworonogami: kotka Śnieżka nie pozwala jej się głaskać! Gdyby chociaż była tak ufna jak mała kózka z cyrku – Bielutka! Ta jest za to tak słodka, że Lola najchętniej uwolniłaby ją z krótkiego postronka i ofiarowała jej nowy dom w swoim superekspresowym statku kosmicznym... No ale od czego w końcu jest Lolą Lwie Serce!

[opis wydawcy]

Monia0420 | 2014-12-28
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 28 grudnia 2014

Kolejna przygoda Loli i jej przyjaciół. Tym razem oprócz Loli główną rolę odgrywa tu jej nowy zwierzak, a właściwie zwierzaki – kotek i koza. Ta część była dla mnie wyjątkowa śmieszna, ze względu na komiczny wątek poszukiwania domu dla kozy. Zastawiałam się, czy takie sytuacje przeszłyby w realnym życiu z takimi skutkami. Mimo wszystko Lola i Raszka miały masę pomysłów i w najgorszych momentach zachowywały pozytywne myślenie. Pomoc starszej osobie i spotkanie przyjaciółek po latach, a również krótkie nawiązanie do wojny. Książka warta przeczytania. Polecam.

Hannya | 2014-12-04

Z tej książki utkwiły mi w głowie wyrażenia 'księżycowy tusz do rzęs' i 'łzowy likier'. Pojawia się tam coś związanego z wojną (chyba drugą), czyli dwie rozdzielone przyjaciółki.

Justynka | 2011-01-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Opowieść o Loli i jej przyjaciółce które usiłują nie dopuścić do tego aby mała kózka została zabrana i wyznaczają różne posterunki przy rozbrykanej kózce która ciągle ucieka i robi duże szkody.W końcu Lola przygarnia ją do domu ale i tam kózka nie zachowuje się jak należy czy Loli uda się to jakoś rozwiązać aby kózka nie pojechała do schroniska zobaczcie sami!

karolinka078 | 2014-07-27

Książka opowiada o Loli która chce mieć kotka. Dostaje go, ale on jej nie akceptuje. Dziewczynka znajduje w cyrku kozę z którą szybko się zaprzyjaźnia.

marysia7789 | 2011-03-15

Lola i jej przyjaciółka Raszka...

Yuuki | 2011-12-04

Część 1 i 2 opinia

Karolka | 2011-03-30

Książka mojego dzieciństwa, myślę o niej z pewnym rozmarzeniem, była to moja pierwsza taka długa powieść.

Lola opisuje swój świat z przymrużeniem oka, wszystko traktuje poważnie, ale też z dystansem.

Gdy w przyszłości będę miała córkę, na pewno dam jej tę książkę do poczytania!

Jest idealna dla dzieci w wieku 6-11 lat, a starsi też mogą po nią sięgnąć, zwłaszcza wtedy, ki8edy myślą, że znakomicie znają świat dzieci...

Sandra_80 | 2012-02-17
Przeczytana: 08 kwietnia 2010

Ta książka jest jedną z moich ulubionych ; *. Uwielbiam bardzo książki z serii Loli ; )) Książka wyszła rewelacyjnie !

Sałataaa | 2011-05-27

Świetne, super, extra. Gorąco polecam.

KatarinaPetrova | 2013-06-30
Przeczytana: 2011 rok

W porządku. Bardzo w porządku. :)