Aniołki z ulicy Śliwkowej

Wydawnictwo: Skrzat
dziewczęta, przyjaźń, humor
Poetyka

Aniołki z ulicy Śliwkowej to pełna humoru opowieść o rezolutnej Fredzi, która z paczką przyjaciół przeżywa zwariowane przygody. Jest w nich miejsce na wesołą zabawę, pełne niebezpieczeństw perypetie i wielką tajemnicę bardzo podejrzanie wyglądających sąsiadów z ulicy Śliwkowej - państwa Mroczków. To książka, która rozbawi, wzruszy, dostarczając wielu wrażeń młodszym jak i starszym czytelnikom.

źródło opisu: Skrzat, 2009

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Aria | 2014-01-07

Bardzo fajna książka, która tak właściwie o niczym opowiada. Miło się ją czytało, a czytałam gdy byłam w jakiejś 3 klasie.

buschka | 2011-01-11

Stanowczo nie wolno mi szperać wśród nowości w naszej bibliotece! Zawsze wypatrzę coś, co koniecznie muszę przeczytać, bo inaczej świat się zawali. I nieważne, że na półce czekają trzy stosy, nieczytanych jeszcze, książek. Nieważne. Ważne, że ta akurat książka jest mi do szczęścia tu i teraz potrzebna! I tak właśnie było z powieścią Ewy Ostrowskiej, „Aniołki z ul. Śliwkowej czyli Tajemnica państwa Mroczków”.

Już sam tytuł zachęca do sięgnięcia po tę właśnie książkę. Ponadto książkę przepięknie wydało krakowskie Wydawnictwo Skrzat z cudnymi ilustracjami Łukasza Ryłki i sam jej wygląd ciągnie oko. Nie zastanawiałam się ani chwili i już książka - hop siup - poleciała do zamówień. I jak szybko tam poleciała, tak szybko została przeze mnie pochłonięta. Powieść Ewy Ostrowskiej czyta się wprost rewelacyjnie! A duży, przejrzysty druk cudnie przyspiesza czynność czytania. Ha! Choć to może raczej niekoniecznie dobrze, bo powieść Ewy Ostrowskiej jest tak przyjemna w odbiorze, że aż żałuję...

Kózka28 | 2016-12-06
Przeczytana: 05 grudnia 2016

Po przeczytaniu trochę poważniejszych książek na początku uznałam, że jeswt trochę dziecinna, ale się myliłam. Może jest tak napisana, lecz przesłanie ma zupełnie nie. Serdecznie polecam!

paullie | 2011-06-06
Na półkach: 2011, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 03 czerwca 2011

Świetna książka. Bardzo rozwija wyobraźnię i zmienia widok na dzieci z domu dziecka, ich przeżycia i patrzenie na świat. Polecam 10-12 latkom. :)

ata | 2013-02-09
Przeczytana: 16 września 2012

Książka bardzo mi się podobała, ale czegoś w niej zabrakło.

Alex | 2013-07-15
Przeczytana: 2011 rok

Bardzo ciekawa książka. Polecam.

Mary14 | 2012-12-27
Przeczytana: 05 lutego 2011