Koniec nauki

End of science
nauka, filozofia,
popularnonaukowa
hunter

Autor próbuje przekonać nas, że największe, najbardziej pasjonujące odkrycia naukowe zostały już dokonane.

betelgeuze | 2019-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2019

Książka wyjątkowa i trzeba oddać to autorowi. Ze wszystkimi bohaterami (autorami głównych teorii na temat nauki) spotkał się osobiście i ta jego bezpośrednia relacja (poza tematem) stanowi o wartości książki. Spotkał osobowości nieprzeciętne, wybitne, a zarazem w ludzki sposób ułomne. Bardzo ciekawie widać to w przytaczanych rozmowach, choć książka nie ma postaci wywiadów. Daje jednak niezły wgląd w psychologię konkretnych naukowców, bo Horgan nie omieszka nigdy wspominać w jaki sposób jego rozmówcy mówią, reagują, jak się denerwują i kiedy. Polecam!

Jacek_Tarasiuk | 2014-11-11
Przeczytana: 2001 rok

Specyficzne, naznaczone autorskim podejściem, wywiady z kilkudziesięcioma wybitnymi postaciami współczesnej nauki. Koniecznie.

komestor | 2013-12-21