Y: Ostatni z mężczyzn - Cykle

Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Cykl: Y: Ostatni z mężczyzn (tom 2)
Wydawnictwo: Manzoku
Y: The Last Man
9788361382089
komiksy
Magdalena

Ostatni z mężczyzn kontynuuje swą podróż. Yoryk, agentka 355 i dr Allison Mann wyruszają do Kalifornii, gdzie ta ostatnia będzie mogła kontynuować badania nad odseparowaniem czynnika odpowiedzialnego za przetrwanie Yoryka. Niespodziewanie, w wyniku walki w pociągu, bohaterowie zostają rozdzieleni. Nasz bohater trafia do Marrisville, małej mieściny prosto ze snów. Sielska atmosfera sprzyja rozluźnieniu, gdy zaś trafią tu też jego towarzyszki okaże się, że ten może wcale nie chcieć jej opuszczać - szczególnie że znalazł tu kobietę która nie pozostaje mu całkowicie obojętną... Nie ma tu mężczyzn, a w przeciwieństwie do reszty świata - panuje tu prawo i porządek. Wszystko sprawia wrażenie jakby katastrofa nigdy się nie wydarzyła, a mężczyźni tylko na dzień lub dwa wyjechali za miasto... Jednak osoby, które zaopiekowały się ostatnim z mężczyzn nie są tymi, na kogo wyglądają. Jaka tajemnicę skrywa Marrisville? Bezbronni, bez pomocy 355, rannej w wyniku wydarzeń w pociągu, Yoryk i dr Mann skazani są łaskę i niełaskę swych gospodarzy. Jednocześnie Hero, siostra Yoryka, dowiaduje się, że jej brat jest ostatnim z mężczyzn. Co zrobi teraz, gdy dołączyła do Amazonek - grupy chcącej zatrzeć wszelki ślad po istnieniu "oprawców", wymazać ich z kart historii? Jak odniesie się do swego brata, gdy go odnajdzie? Jak zakończy się konfrontacja w Marrisville? Ktoś będzie musiał ustąpić z pola, ktoś będzie musiał zapłacić za swój wybór. I nic już nie będzie takie samo. Bądź z nami by przekonać się, jak potoczą się losy Yoryka!

źródło opisu: oficjalna strona www wydawcy książki

Krzysztof | 2015-05-18
Przeczytana: 18 maja 2015

Cykle to drugi tom historii Yorka, jedynego mężczyzny na świecie i jest to tom lepszy od poprzedniego. Fabuła ostro rwie do przodu, a York powoli wyrasta na wyjątkowo barwną postać. Świetnie wypadają sceny z jego siostrą Hero, która przyłączyła się do Amazonek polujących na Yorka, który z agentką 355 i panią doktor dociera do sennej mieściny, w której zadomowiły się byłe więźniarki i jest to najlepsza część tomu. Zakończenie godne najlepszych autorów rozbudza apetyt na więcej.

CubeX | 2014-02-12
Przeczytana: 11 lutego 2014

W przypadku seriali często mam tak, że „Pilot” nie powala mnie z nóg, ale wraz z rozwojem historii, wciąga mnie ona coraz bardziej. Czytając pierwszy z wydanych w Polsce tomów o Yoriku, trochę wybrzydzałem na jego zawartość, tom drugi jednak podoba mi się o niebo lepiej.

W odróżnieniu od poprzedniego odcinka w „Cyklach” mamy zdecydowanie mniej skakania po wielu wątkach i miejscach, w których rozgrywa się akcja. Nie ukrywam, że trochę mnie ta przypadłość „jedynki” drażniła, w „dwójce” akcja jest zdecydowanie bardziej trzymająca się jednej osi, co zdecydowanie bardziej mi odpowiada. Tom skupiony jest na wizycie głównego bohatera w pewnym tajemniczym miejscu, który powoli odkrywa przed nami swoje prawdziwe oblicze. Fajna koncepcja, całkiem ciekawie przedstawione konsekwencje. Nie jest to mistrzostwo świata, na upartego doszukałbym się kilku naiwności fabuły, nie drażnią one jednak na tyle, by skreślić tytuł. Wręcz przeciwnie. Historia zdobyła moją sympatię. Na tyle, że naprawdę...

damciban | 2015-03-12

"W drugim tomie opowieści o Yoricku trzeba przyznać dość sporo się dzieje i fabuła posuwa się sprawnie do przodu. Nasz bohater wraz z agentką 355 i panią doktor kontynuuje swoją podróż do Kalifornii. Dzięki zbiegowi okoliczności zostaje rozdzielony ze swoimi towarzyszkami, a następnie trafia do małego miasteczka Marrisiville..."

Zapraszam na http://coszzupelnieinnejbeczki.pl/2012/05/144-y-ostatni-z-mezczyzn-cykle-scen-brian-k-vaughan-rys-pia-guerra/ gdzie można zapoznać się z całym tekstem.

olaf9000 | 2015-09-30
Na półkach: Przeczytane, Komiks

Seksmisja na poważnie. Spójna historia. Rysunek prosty, bez fajerwerków.

bartix3 | 2017-06-11
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 11 czerwca 2017

Ciekawy pomysł na historię, dobrze narysowane, ale strasznie naiwne. Sytuację, wypowiedzi głównego bohatera, który co chwila zachowuje się inaczej zaprzeczając samemu sobie. Jakoś nie mogę się odnalezć w tej serii. No cóż może dalej będzie lepiej

Drake | 2014-08-12

Raw Shark | 2017-10-06