Starożytny świat

Tłumaczenie: Bożena Mierzejewska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Szkolny przewodnik". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: RTW
7 (5 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Ancient World
83-86822-38-4
starożytność, Egipt, Sumer, Grecja, Rzym
historia
Oceansoul

Książka szczegółowo opisuje najstarsze kultury i cywilizacje świata. Od pierwszych społeczności rolniczych na Bliskim Wschodzie, przez najwcześniejsze cywilizacje Egiptu i Mezopotamii po klasyczne kultury Greków i Rzymian. Nie pomija też najwcześniejszych kultur Indii, Chin i Azji Mniejszej. Opisom codziennego życia o postępów w sztuce i technologii towarzyszą przejrzyste szkice historyczne....

Opisom codziennego życia o postępów w sztuce i technologii towarzyszą przejrzyste szkice historyczne. Książka jest pełna kolorowych ilustracji, map i wykresów, zawiera również zestawienia dat oraz listy władców.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: fotografia własna

Zdecydowanie polecam dzieciakom, nic tak nie pobudza łaknienia, jak dobry aperitif, a ta książka jest nim właśnie. Podsyciła moją ciekawość w zgłębianiu tajemnic starożytności. Świetna po prostu.

| 2012-08-26

Komentarz czytelniczki o imieniu Milka najlepiej oddaje mój sentyment do tej pozycji:
"Od tej książki zaczęła się moja fascynacja starożytnymi cywilizacjami, która trwa do dziś :)"
Podzielam i pozdrawiam.

Milka | 2012-03-20