The Beatles. Kulisy sławy.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychologii i Kultury Eneteia
978-83-61538-349
the beatles, biografia

50 lat zespołu The Beatles. Z tej okazji gorąco polecamy II - rozszerzone wydanie (14 nowych rozdziałów!) książki o kulisach sławy czwórki z Liverpoolu. Napisana jest wartkim, soczystym językiem, pełna nieznanych oraz zaskakujących faktów. Jej poprzednie wydanie z 2001 r. rozeszło się błyskawicznie. Wychodząc naprzeciw licznym prośbom o wznowienie, przedstawiamy ją w nowej szacie graficznej i...

50 lat zespołu The Beatles.
Z tej okazji gorąco polecamy II - rozszerzone wydanie (14 nowych rozdziałów!) książki o kulisach sławy czwórki z Liverpoolu. Napisana jest wartkim, soczystym językiem, pełna nieznanych oraz zaskakujących faktów. Jej poprzednie wydanie z 2001 r. rozeszło się błyskawicznie. Wychodząc naprzeciw licznym prośbom o wznowienie, przedstawiamy ją w nowej szacie graficznej i znacząco powiększonej objętości.

2010 - rok wyjątkowy: 70 rocznica urodzin Johna oraz Ringo, 50 lat pod szyldem "The Beatles", 40 lecie premiery płyty: "Let It Be", 30 lat od daty śmierci Johna. Za rok, minie 10 rocznica odejścia Georga... Pozostała ich muzyka, klasyka rocka XX wieku.
O tym właśnie jest ta pasjonująca książka. Rzecz obowiązkowa na każdej półce!

źródło opisu: www.lideria.pl

Arkadiusz Dorszyk | 2011-12-29
Przeczytana: 10 listopada 2011

"The Beatles kulisy sławy" przedstawia losy zespołu od początku jego powstania do rozpadu w 1970 roku. Poznajemy problemy jakie targały zespołem poprzez jego całą działalność, czym inspirowali się muzycy tworząc kolejne numery, jak powstawały płyty, obserwujemy twórczą metamorfoze członków zespołu, Leszek Rudnicki przedstawia nam również genezę poszczególnych utworów. W tekście niestety zdarza się duża ilość literówek, ale przedstawienie historii jednego z największych zespołów wypada bardzo dobrze. Polecam szczególnie tym, którzy z twórczością żuczków nie mieli wiele wspólnego, a chcieliby poznać zespół lepiej. W książce przedstawione są również sylwetki osób, których Lennon i spółka spotykają podczas swojej działalności(Presley, Clapton, Martin, Dylan itd.). Jeśli chcesz poznać jak rozpoczęła się i rozwijała beatlemania ta książka to dobry wybór.

PinkBeatle | 2011-05-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2011

Świetna książką. Nie ma PRAWIE żadnych błędów. Tylko jeden. Polecam wszystkim.

odd_t | 2016-09-11
Przeczytana: styczeń 2016