Ciemne Zaułki - ilustrowana biografia Pearl Jam

Wydawnictwo: InRock
Dark Corners
Eliza

Martin Power opisuje światowe trasy koncertowe, nagrywane płyty i kontrowersyjne działania zespołu. Wspaniałe kolorowe i czarno-białe zdjęcia w pełni oddają nastrój panujący na koncertach.

źródło opisu: Wydawnictwo In Rock, 1999

źródło okładki: zdjęcie autorskie

NuitsDeYoung | 2012-12-09
Na półkach: Przeczytane, 2012, Muzyka
Przeczytana: 22 listopada 2012

Moja pierwsza książka tego typu, więc nie mam skali porównawczej.
Czytało się dobrze. Bez zbędnego przynudzania. Dowiedziałam się tego, czego chciałam się dowiedzieć. Dosyć wyczerpująco przedstawiona historia zarówno poszczególnych członków Pearl Jamu, jak i zespołu jako całości.
Opisy ciekawszych koncertów, działań zespołu, nawet relacji z innymi muzykami. Próba poradzenia sobie z narastającą sławą. Informacje o kolejnych albumach, lepiej lub gorzej przyjętych przez krytyków. Ciągła walka Pearl Jamu ze światem komercji. W końcu- scena Seattle. Ciężki skomercjalizowany rock wypierany przez grunge. Wielki muzyczny boom i moda na kraciaste koszule. W skrócie, właśnie o tym opowiada ta książka. Plus dobre zdjęcia, umieszczone na każdej stronie.
Niestety, biografia pisana dosyć dawno temu, bo pod koniec lat 90tych, więc brakuje informacji na temat aktualnych działań zespołu.

Jako początkująca fanka Pearl Jamu, jestem usatysfakcjonowana. :)

Natalia | 2015-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2015