Świat Nie-A

Wydawnictwo: Amber
World of Null-A
komputer, tożsamość, spisek
Edyta

Rok 2560. Ziemią rządzi gigantyczny komputer - Maszyna Igrzysk. Gilbert Gosseyn marzy, żeby zwyciężyć w igrzyskach i uzyskać prawo do wyjazdu na rajską Wenus. Przed rozpoczęciem gry dowiaduje się jednak, że nie jest tym, za kogo się uważa. Usiłując poznać swoją prawdziwą tożsamość, odkrywa kosmiczny spisek, którego celem jest zniszczenie ziemskiej cywilizacji.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

krasnylud | 2017-08-12
Na półkach: Z PDFa, Przeczytane
Przeczytana: 20 lipca 2017

Czytałam to równolegle z Czarnymi Oceanami Dukaja i to w jakiś sposób są bardzo podobne książki. Że przyszłość, że sfera ludzkiej psychiki i mózgu. I podobny chaos i niewyjaśnianie niczego. Może znowu to kwestia czytania z pdfu, ale dzieje się dużo i nie wiadomo dlaczego. A końcówka nadchodzi szybko i znikąd (by nie rzec czego innego). Może nie rozumiem. Ale nie podeszła mi.
Ogólnie na plus sama koncepcja podejścia do świata i wzmianki o semantyce. Do mnie, jako laika, ale trochę zafascynowanego usprawnianiem myślenia, bardzo przemawia.

robidu | 2012-03-21
Przeczytana: 01 marca 2011

Ten cykl mnie kompletnie zaskoczył. Pierwszy raz przeczytałem o Korzybskim. Pierwszy raz zacząłem czytać o semantyce, a w szczególności o semantyce ogólnej :) Herbert zbudował pełny świat. Van Vogt oprócz świata zbudował filozofię i język. Kompletna historia. Wspaniała :) W pierwszym tomi pikuś, fabuła do ogarnięcia, a potem tylko lepiej. Piękny cykl. Jak czytałeś drogi czytelniku Hyperiona, to ta ustawka cię cię do szczęścia doprowadzi na pewno....

Magdalena Grucela | 2018-06-19
Przeczytana: 2018 rok