muzyka, jazz, biografia
Piotr

Monografię poświęconą najsłynniejszemu polskiemu jazzmanowi, Krzysztofowi Komedzie Wydawnictwo Miejskie opublikowało w 40. rocznicę jego śmierci. To dobry czas na przypomnienie tej sylwetki, zarówno Poznaniowi, w którym się urodził i studiował, Wielkopolanom, wśród których dojrzewał i wszystkim, którzy kojarzą go niekiedy tylko z kołysanką do filmu "Dziecko Rosemary". Książka jest bogato ilustrowana, na końcu oprócz kalendarium życia artysty znajduje się: dyskografia, rejestr kompozycji oraz po raz pierwszy kompletna filmografia wszystkich dzieł filmowych, do których skomponował muzykę.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

marinseth | 2012-06-04

Książka ciekawa - idealna dla fanów Krzysztofa Komedy. Dużo informacji, fotografii. Problem stanowiła nędzna promocja Poznania, przemycana między wierszami. Trzeba by się zastanowić, czy chce się pisać książkę o Komedzie czy o wpływie Poznania na niego.

Aleksandra | 2014-08-24

Rewelacyjna.