83-232-1607-X
Dąbrówka

Książka pod redakcją Marka Hendrykowskiego o mało znanym reżyserze Wojciechu Wiszniewskim, na którą składają się wspomnienia mu bliskich oraz artykuły znawców filmu na temat jego twórczości oraz osoby. Pozycja dla zainteresowanych kinem oraz osobą Szajbusa, bo taki pseudonim został nadany Wiszniewskiemu, który był niepospolitym człowiekiem i niepospolitym reżyserem. Niestety, umarł młodo, mając zaledwie 34 lata. Warto jednak zapamiętać jego nazwisko, które jeszcze za jego życia obrosło legendą i inspirowało wielu obecnie znanych twórców, takich jak Kazimierz Kutz czy Marek Koterski.

Marcin Zembrzuski | 2011-03-13
Przeczytana: 2010 rok