Taka miła starsza pani

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zagrożenia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Skrzat
978-83-7437-527-6
opowiadania, bajki
Edyta

Współczesny świat niesie z sobą wiele zagrożeń. Są na nie narażone szczególnie dzieci - bezbronne i pewne dobrej woli. Raz po raz słyszy się w programach informacyjnych o dramatach z udziałem małych dzieci. Gdzie byli rodzice? Jak to się stało? Dlaczego nikt nie zareagował? - chciałoby się postawić pytania, ale czy znamy na nie odpowiedź? Dorodłym ku przestrodze, a dzieciom dla nauki Ewa Ostrowska napisała serię opowiadań o dużych problemach małych czytelników.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

Ewa Ostrowska napisała serię opowiadań o dużych problemach małych czytelników. Sytuacje tu przedstawione mogły się zdarzyć wszędzie i każdemu, choć na pierwszy rzut oka wydają się absurdalne i nieprawdopodobne. Często też opisane tu dzieci reagują mądrzej i dojrzalej niż dorośli.
W tej książeczce poznajemy historię Krysi.Dziewczynka zostając sama bez opieki dorosłego wpuszcza do mieszkania starszą panią, która okazuję się sprytną złodziejką i dzięki naiwności małej dziewczynki okrada ich. Ale wszystko na szczęście kończy się dobrze.
POLECAM :)

Basia_Pelc | 2013-06-11

Szokująca, aż włos staje dęba. Miła starsza Pani okazuje się złodziejką, wiąże dziewczynkę i zakleja jej buzię. To także książeczka o odpowiedzialności, przyjaźni, przebaczeniu, zrozumieniu. Cudna!

Felix | 2015-05-20
Przeczytana: 20 maja 2015