Taka miła starsza pani

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zagrożenia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Skrzat
978-83-7437-527-6
opowiadania, bajki
Edyta

Współczesny świat niesie z sobą wiele zagrożeń. Są na nie narażone szczególnie dzieci - bezbronne i pewne dobrej woli. Raz po raz słyszy się w programach informacyjnych o dramatach z udziałem małych dzieci. Gdzie byli rodzice? Jak to się stało? Dlaczego nikt nie zareagował? - chciałoby się postawić pytania, ale czy znamy na nie odpowiedź? Dorodłym ku przestrodze, a dzieciom dla nauki Ewa Ostrowska napisała serię opowiadań o dużych problemach małych czytelników.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

Ewa Ostrowska napisała serię opowiadań o dużych problemach małych czytelników. Sytuacje tu przedstawione mogły się zdarzyć wszędzie i każdemu, choć na pierwszy rzut oka wydają się absurdalne i nieprawdopodobne. Często też opisane tu dzieci reagują mądrzej i dojrzalej niż dorośli.
W tej książeczce poznajemy historię Krysi.Dziewczynka zostając sama bez opieki dorosłego wpuszcza do mieszkania starszą panią, która okazuję się sprytną złodziejką i dzięki naiwności małej dziewczynki okrada ich. Ale wszystko na szczęście kończy się dobrze.
POLECAM :)

Ida | 2017-03-30
Przeczytana: 30 marca 2017

malewielkieksiazki.blogspot.com

Proszę Państwa, słyszymy wciąż o metodzie "na wnuczka", a w tej książce mamy metodę "na babcię"!...
Napisane bardzo dosadnie, bez upiększania, nawet dla dzieci. Czy dobrze? Raczej tak. Zaznaczę jednak, że tym wrażliwszy dzieciom lepiej nie czytać tej książeczki przed snem.
Jest o zagrożeniach świata, a raczej ze strony ludzi. Miła, starsza pani okazuje się prymitywną złodziejką, wykorzystującą dobre ale i łatwowierne dziecięce serduszko.
Sceny, o których wspomniałam, że nie nadają się na wieczór, to głównie ta, w której dorosła osoba, knebluje dziecku usta i wiąże ręce i nogi, a w tym czasie penetruje mieszkanie. Straszna wizja, jak dla maluchów, ale my dorośli zostajemy uderzeni obuchem. Gdyby kiedykolwiek komuś przyszło na myśl zostawić małe dziecko bez opieki w domu, czy na podwórku, to po przeczytaniu na pewno to przemyśli jeszcze raz.
Polecam i zalecam. To opowiadanie nie jest bajką.
Nawet, jeśli my dorośli pamiętamy swoje dzieciństwo z...

Basia_Pelc | 2013-06-11

Szokująca, aż włos staje dęba. Miła starsza Pani okazuje się złodziejką, wiąże dziewczynkę i zakleja jej buzię. To także książeczka o odpowiedzialności, przyjaźni, przebaczeniu, zrozumieniu. Cudna!

Justyna K | 2017-03-16
Przeczytana: 16 marca 2016