Bojesie niebojesie

7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7437-525-2
opowiadania, bajki
Edyta

Współczesny świat niesie z sobą wiele zagrożeń. Są na nie narażone szczególnie dzieci – bezbronne i pełne dobrej woli. Raz po raz słyszy się w programach informacyjnych o dramatach z udziałem małych dzieci. Gdzie byli rodzice? Jak to się stało? Dlaczego nikt nie zareagował? – chciałoby się postawić pytania, ale czy znamy na nie odpowiedź? Dorosłym ku przestrodze, dzieciom dla nauki Ewa Ostrowska napisała serię opowiadań o dużych problemach małych czytelników. Sytuacje tu przedstawione mogły się zdarzyć wszędzie i każdemu, choć na pierwszy rzut oka wydają się absurdalne i nieprawdopodobne. Często też opisane tu dzieci reagują mądrzej i dojrzalej niż dorośli.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

Basia_Pelc | 2013-06-11

Wspaniała i jakże wstrząsająca książeczka - popłakałam się! nie żartuję! Mała dziewczynka bojąca się wszystkiego w krytycznej sytuacji jest dzielna i odważna, ratuje siebie i swojego rocznego braciszka z pożaru, dzwoni po pomoc (metodą prób i błędów), myśli logicznie i nie poddaje się, jest niesamowita. Dziewczyna bojesie zmienia się w niebojesie. Polecam!

Justyna K | 2016-03-30
Przeczytana: 30 marca 2016