Patton i Rommel. Dowódcy XX wieku

Wydawnictwo: Amber
historyczna

Generał George S. Patton. Jego język był równie ostry jak kawaleryjska szabla, którą kiedyś władał, a jego temperament równie wybuchowy, jak pociski, którymi strzelały jego pancerne dywizje. Mimo przyjmowanych póz i upodobania do konfliktów wprawiających w zakłopotanie zarówno kolegów, jak i opinię publiczną potrafił wzbudzać respekt. Gdyby jego przełożeni pozostawili mu wolną rękę, armia amerykańska mogłaby wkroczyć do Berlina i obwieścić zwycięstwo już w listopadzie 1944 roku. Generał Erwin Rommel. zdecydowany na polu walki, swej odwagi dowiódł w okopach I wojny. Frontowy żołnierz, który dawał innym osobisty przykład, dowodząc z wieży swego czołgu. Wyznaczony do zapewnienia ochrony Hitlerowi, brzydził się zbrodniami popełnianymi przez Trzecią Rzeszę. zgubę przyniosła mu rola, jaką odegrał w zamachu na Hitlera.

irman | 2016-10-15
boy17 | 2013-02-17