Harmonika Madrygałów Gesualda di Venosy

83-7230-004-6
harmonia, renesans, muzyka, głosy,
muzyka
Piotr

Książka przedstawia sylwetkę oraz twórczość madrygałową Carla Gesualda di Venosy - artysty uważanego za jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci schyłkowego manieryzmu i określanego zarówno mianem geniusza-samouka obdarzonego niezwykłą intuicją muzyczną, jak i dyletanckiego eksperymentatora lub twórcy "martwo urodzonych fantazji". Autorka próbuje udowodnić, iż Gesualdo był...

Autorka próbuje udowodnić, iż Gesualdo był niekwestionowanym mistrzem epoki manieryzmu, który nie tylko mógł równać się z nazwiskami takimi jak Palestrina, czy Lasso, ale również doganiał harmonicznie twórców takich jak Brahms czy Strawiński.

Piotr | 2010-12-22