Martwy

Tłumaczenie: Sławomir Królak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Granice Wyobraźni". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pasaże
Mort
978-83-927752-1-8
dzieło, wyobraźnia
A--

"Georges Bataille szuka niemożliwego. Chce być świadkiem gwałtownego przystępu do tajemnic istnienia". Dlatego uparcie podąża za pragnieniem - rozjątrzonym i milczącym. Dlatego pisze "zachowując w sobie pytanie otwarte jak ranę". Jego dzieło wyrasta z niepokoju. Jest to niepokój myśli stającej wobec prawdy, która jawi się jako noc sensu, prawdy otchłannej, zamieszkującej miejsce okryte trwogą. I jest to też niepokój wyobraźni - wychodzącej naprzeciw ciemności istnienia."
Paweł Próchniak

źródło opisu: merlin.pl