Ja, terrorysta!

6 (18 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Yo terroristao
terroryzm, terror,
hunter

Spędzali sen z powiek głowom najpotężniejszych państw tego świata. Wielokrotnie wymykali się najlepiej wyszkolonym agentom służb specjalnych. Nigdy nie wiadomo było gdzie i kiedy uderzą

_fantasquemagorie_ | 2016-03-29
Przeczytana: 28 stycznia 2016

Na tę pozycję natknąłem się zupełnie przypadkiem. Nie byłem pewien czy warto traktować ją na serio, czy też okaże się kolejną publikacją z gatunku spiskowe teorie dziejów, tania sensacja tudzież sianie psychozy. Cóż, postanowiłem spróbować.

Autorka przedstawia sylwetki kilkunastu terrorystów (nota bene obojga płci) i daje im szansę zaprezentowania ich własnej optyki i motywów działania. Niektórzy to terroryści z wyrobionym, rozpoznawalnym nazwiskiem, niektórzy to postaci mniej znane, które wsławiły się walką o sprawiedliwość raczej w swoim, lokalnym środowisku. Ja osobiście o kilku nazwiskach usłyszałem po raz pierwszy.

Z jednej strony odczuwam pewien niedosyt, bowiem po tak utytułowanej dziennikarce spodziewałem się bardziej pogłębionego przedstawienia problemu a przede wszystkim nieco wyższej jakości języka, z drugiej jednak jestem usatysfakcjonowany, bo zainspirowała mnie do pogłębienia biografii zamachowców, dzięki czemu miałem okazję do uzupełnienia wiedzy historycznej o...

Magda | 2016-10-13
| 2016-05-09