IBM i holocaust. Strategiczny sojusz hitlerowskich Niemiec z amerykańską korporacją

Tłumaczenie: Piotr Budkiewicz
Wydawnictwo: Muza
IBM and the Holocaust. The Strategic Alliance Between Nazi Germany and America's Most Powerful Corporation
83-7200-759-4
IBM, Holocaust, II wojna światowa
historia
ssilence

"IBM i Holocaust" to zaskakujący, zdumiewający i wstrząsający dokument historyczny. Edwin Black drobiazgowo ujawnia, jaką rolę w przeprowadzaniu Holocaustu odgrywał IBM, nowoczesna technika i systemy rejestrowania danych. Jak dotąd nikt nie poruszał publicznie tego zagadnienia. IBM i jego przedsiębiorstwa zależne świadomie przyczyniły się do znaczącego wsparcia Hitlera w realizacji jego niepojętych planów wyniszczenia narodu żydowskiego. Książka Blacka opisuje nie tylko nieznaną i wstrząsającą stronę zagłady Żydów, lecz ukazuje także naganną moralnie gospodarczą współpracę ponadnarodowej multikorporacji, uważanej powszechnie za godną szacunku firmę. [Erick Somers, historyk. Holenderski Instytut Dokumentacji Wojennej]

greg_ania | 2016-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2006