Miłość ducha. Czym jest i jak osiąga spełnienie

Tłumaczenie: Anna Choińska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "BH Biblioteka Hellingerowska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czarna Owca
Die Liebe des Geistes Was zu ihr führt und wie sie gelingt
978-83-7554-233-2
Asia

Można się zastanawiać, czy nazwa Hellinger sciencia® jest uprawniona. Ja również nad tym myślałem. Powoli i stopnio­wo pojąłem znaczenie swoich wglądów dotyczących porząd­ków ludzkiego współistnienia czy też miłości. Zauważyłem, że wglądy te łączą się ze sobą i tworzą obszerną naukę doty­czącą związków. Poczułem, że nadszedł czas przedstawienia tej nauki, udostępnienia jej szerszej publiczności, a także do­magania się należnego jej miejsca wśród innych nauk. W tym celu napisałem książkę Miłość ducha.
Wgląd dotyczący porządków i nieporządków w obrębie związ­ków międzyludzkich był możliwy dzięki poznaniu głębszych prawd dotyczących sumienia tego, co wynika z tych prawd.
Sumienie w kulturze zachodniej i szerzej, w kulturze chrześcijańskiej, cieszyło się pewnego rodzaju nietykalnością. Uniemożliwiało to dokładne przyjrzenie się prawom, który­mi się rządzi, a także wpływowi, jaki ma na różne obszary ludzkiego współistnienia. Dokładne badanie tego problemu utrudniało dodatkowo przekonanie, że sumienie jest głosem Boga w nas, któremu bez względu na okoliczności powinni­śmy być posłuszni.
Jak brzemienne w skutki okazało się takie podejście, możemy zaobserwować na przykładzie wielkich i przynoszących śmierć konfliktów, kiedy to jedna strona z całym okrucieństwem, ale jednocześnie z głębokim poczuciem, że ma czyste sumienie, wyniszcza drugą, nie mając dla niej ani uczuć, ani szacunku, ani choćby odrobiny zwykłego, ludzkiego współczucia.
Książka Miłość ducha pozwala się dowiedzieć, czym jest Hellinger sciencia®, oraz opisuje możliwości jej zastosowania w kilku obszarach:

1. Mężczyzna i kobieta.
2. Rodzice i dzieci.
3. Zdrowie i choroba.
4. Zawód i sukces.
5. Organizacje.
6. Pojednanie i pokój.

Równocześnie służy ona jako podręcznik, w którym moż­na znaleźć opisy praktycznych zastosowań tej nauki. Pierw­szoplanową rolę odgrywa w niej metoda ustawień rodzinnych i jej rozwój w kierunku Duchowych Ustawień Rodzin. Z tego wynika następujący podział:

1. Początki.
2. Sumienie duchowe.
3. Dlaczego rodzina choruje i co ją uzdrawia.
4. Zdrowie i uzdrowienie w wymiarze duchowym.
5. Pomaganie w harmonii.
6. Duchowe Ustawienia Rodzin.
7. Mężczyzna i kobieta.
8. Dzieci w trudnej sytuacji.
9. Wielkie konflikty.
10. Religia duchowa.

Zastosowanie Hellinger sciencia® w pracy zawodowej i or­ganizacjach wynika z wglądów dotyczących sumienia, zwłasz­cza zaś z wiedzy o skutkach wykluczenia, o prawach, jakimi rządzi się zasada wyrównania w dobrym i złym, oraz o pra­wach rządzących zyskiem i stratą. Wynika także ze znajomo­ści zasad istniejących w obrębie hierarchii i skutków, jakie może spowodować ich nieprzestrzeganie
Wraz z tym podręcznikiem przekazuję Państwu wskazów ­ki - wszystkie wynikające z żywego doświadczenia - pomocne w zrozumieniu doniosłości Hellinger sciencia® i zastosowaniu.

Marigold120 | 2016-07-19
Asia Piorun | 2015-09-08