Miss Bangkok. Wyznania tajskiej prostytutki

2010-01-01
2010-01-01
Jacek Illg
biografia autobiografia Bangkok Tajlandia prostytucja literatura tajska

Słabizna. Myślałam, że będzie więcej o mrocznej stronie Tajlandii. Tymczasem to osobiste przemyślenia a raczej próba usprawiedliwiana, chyba przed samym sobą złych wyborów. Nie wzrusza, nie uczy, nie szokuje. Zapominasz w pięć sekund po zakończeniu czytania. Czyta się szybko i bezrefleksyjnie. W sam raz na powroty z pracy autobusem.

Super książka opisująca jak wygląda przemysł prostytucji w Tajlandii. Porusza problemy tamtej społeczności, trzeciej płci i jak ten biznes się tam kręci. Bardzo polecam, warto przeczytać :)

Oparta na faktach książka o pewnej tajce, która zarabia na życie prostytucją. Jest nie jako do tego zmuszona. Nie zwykle smutna opowieść, pokazująca Tajlandię z innego niż nasz "farangowy" punkt widzenia. Kobiety są często bite przez swoich mężów, ale wiernie przy nich trwają. Brak klasy średniej, bo albo masz perspektywę normalnego życia, albo gonisz koniec. Z książki dowiemy się sporo o samej Tajlandii, seksbiznesie i życiu w tym kraju. Samą książkę czyta się szybko i wyzwala w czytelniku sporo różnych emocji. Z pewnością warta do sięgnięcia. Polecam.

Ciekawa, ale dość smutna książka, sięgnęłam po nią po powrocie z Tajlandii, aby poznać nieco prawdziwsze oblicze tajów, pewnie nie wszyscy są tacy jak w tej książce, przynajmniej bardzo chcę w to wierzyć. Polecam ciekawa lektura:)

Czytanie tej książki to strata czasu. Autorka żali się na los, który sama sobie zgotowała, poprzez swoje życiowe wybory - jedne niezbyt szczęśliwe, inne związane z brakiem ambicji. Może jestem bez serca, ale naprawdę nie umiałam jej współczuć, wczuć się w jej skórę. Jeśli ktoś odrzuca wykształcenie, uczciwą pracę z matką, pakuje się w patologiczne związki, no to ma, co wybrał i po co o tym pisać?
Nie polecam.

Bangkok - raj do uprawiania seksturystyki, w którym prowadzenie domu publicznego jest zakazane, taki paradoks. trudne jest życie dziewczyny bez wykształcenia i pieniędzy w tym tajskim raju. bohaterka boryka się nie tylko z biedą ale też z damskimi bokserami. boleśnie doświadczona przez życie podejmuje decyzje o wkroczeniu w świat prostytucji.

Naprawdę warto przeczytać...

Naprawdę warto przeczytać...

Tajlandia to mój drugi dom i niezależnie czy jestem w Tajlandi, Filipinach czy Kambodzy - gdzie problem o ktorym stanowi książka - jest na wyciągnięcie ręki zawsze zastanawiało mnie jak wygląda to od strony dziewczyn, których są tam tysiące i ktore sa pod wpływem naprawdę różnych specyfików.. Ksiażka mnie wciągnęła i pochłonęła w jeden dzień. Przeczytaj bo warto.

Książka jest poruszająca, bo dotyka bardzo wrażliwego tematu i opisuje wspomnienia tajskiej prostytutki szczerze aż do bólu. Ilu mężczyzn z Europy marzy o tym by odwiedzić tajski seksualny raj? Czy wiedzą oni jednak, że te uśmiechnięte, skąpo odziane kobiety, tak naprawdę nie są tancerkami erotycznymi z wyboru?
Chociaż nie zachwyca stylem, zdecydowanie warto po nią sięgnąć, by poznać realia i kulisy życia prostytutki z Bangkoku.

Chociaż nie zachwyca stylem, zdecydowanie warto po nią sięgnąć,...

63 / 2015

63 / 2015