Zakazana żona

Okładka książki Zakazana żona Verena Wermuth
Okładka książki Zakazana żona
Verena Wermuth Wydawnictwo: Hachette Polska Seria: Pisane przez życie literatura piękna
Pisane przez życie
Die verbotene Frau: Meine Jahre mit Scheich Khalid von Dubai
Hachette Polska
2009-07-01
2007-01-01
Maria Skalska
miłość Arabia

Festiwal zawiedzionych nadziei.

Lubię książki na faktach, a jeszcze bardziej te uciekające w świat miłości arabskiej, najlepiej międzynarodowej. Zazwyczaj pochłaniam je w tempie ekspresowym.
Tutaj jednak nie byłam w stanie. Skończyłam książkę, więc pewnie miała w sobie cokolwiek co by mnie pociągnęło, ale jednocześnie z każdą chwilą stawałam się coraz bardziej poirytowana postawą głównej bohaterki. Również język, którym spisana była historia nie podszedł mi do gustu.

Festiwal zawiedzionych nadziei.

Infantylna lektura i wręcz irytująca swoją powierzchownością, naiwnością i ignorancją narratorka.

Bardzo fajna ksiązka i przewidujące zakonczenie. Ale historia Vereny zapadla mi w glowie,. Choc szczerze mówiąc bardziej podobał mi sie film-byl taki wzruszajacy.

2052

Uwielbiam tą serię, ale tego tomu nie lubię. Bohaterka bardzo naiwna i wkurzająca.

Szkoda czasu.

Szkoda czasu.

,,Zakazana żona'' to książka bardzo ciekawa, pełna przygód . To żaden ,,oklepany przekaz''. Autorka pięknie pisze o swoich przeżyciach. Verena mierzy się z wieloma przeszkodami i wątpliwościami, wszystko w imię miłości. Nie przedwiduje jednak, że jej ukochany nie będzie mógł poradzić sobie z rodzinnymi tradycjami i przysięgami i słusznie poznaje drugiego męża i układa sobie życie na nowo. Wspomnienia i piękne chwile na zawsze pozostaną w jej sercu. Gorąco polecam!

Historia bez happy endu. Zderzenie dwóch kultur i religi. Z jednej strony wielka pierwsza miłość z drugiej obietnica dana ojcu.
Według mnie Chalid trochę bawił się uczuciami Vereny, bo wiedział , że ona darzy go takimi samymi uczuciami. Miłość - miłością, ale ja bym postąpiła tak samo jak ona.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Banalna historia. Autorka mentalnością i wiedzą przypomina bardziej niedojrzałą nastolatkę niż dorosłą kobietę. Oklepane schematy myślowe "człowieka zachodu". Nie polecam ani osobom, które choć trochę znają kulturę (duże rozczarowanie powierzchownym podejściem autorki ) ani tym którzy chcą tę kulturę poznać ( przedstawiony tylko błędny oklepany przekaz).

Historia ciekawa, choć czasami nie rozumiałam naiwności bohaterki albo niektóre historie wydawały się dość przereklamowane wręcz nie prawdziwe to mimo wszystko opowieść ciekawiła.

Powieść oparta na faktach i powiem szczerze że liczyłam na inne zakończenie. Jestem zaskoczona jak potoczyły się losy autorki i mimo wszystko cieszę się takim zakończeniem. Dzieki tej książce poznałam wiele zwyczajów i zachowań mieszkańców krajów arabskich . Między autorka zawiązał się piękny romans ale faktycznie widać że odmienne poglądy/ obyczaje czy kultura po prostu czasami zwycięża nad miłością i nie da się tego w żaden sposób zmienić. Polecam serdecznie. Książka napisana w fajnym stylu aż chce się czytać :)

• Pisane przez życie
  • Literatura faktu