Zakazana żona

Die verbotene Frau: Meine Jahre mit Scheich Khalid von Dubai
miłość, Arabia
literatura piękna
malinowy_rum

Niewiarygodna, ale prawdziwa historia dramatycznych losów pewnej miłości, którą do tej pory okrywało milczenie. W swojej pasjonującej książce Autorka przedstawia losy miłości do arabskiego szejka, który przez lata zataja swoje pochodzenie. Pokazuje problemy wynikające z różnic kulturowych, z wszechwładzy islamskich praw i tradycji oraz bezwzględnego podporządkowania władzy rodziny. Pewnego...

W swojej pasjonującej książce Autorka przedstawia losy miłości do arabskiego szejka, który przez lata zataja swoje pochodzenie. Pokazuje problemy wynikające z różnic kulturowych, z wszechwładzy islamskich praw i tradycji oraz bezwzględnego podporządkowania władzy rodziny. Pewnego dnia Verena widzi już tylko jedno wyjście: bez uprzedzenia zrywa kontakt z ukochanym i znika bez śladu. Nie spotkają się już nigdy więcej.

Urszula Przeździecka | 2019-03-27
Przeczytana: 27 marca 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Historia bez happy endu. Zderzenie dwóch kultur i religi. Z jednej strony wielka pierwsza miłość z drugiej obietnica dana ojcu.
Według mnie Chalid trochę bawił się uczuciami Vereny, bo wiedział , że ona darzy go takimi samymi uczuciami. Miłość - miłością, ale ja bym postąpiła tak samo jak ona.

Katarzyna | 2019-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W mojej opinii ta książka nie zasługuje na więcej niż 1 gwiazdkę. Strasznie męczyłam się przy jej czytaniu. Verena, czyli autorka i jednocześnie główna bohaterka jest 32 letnią kobietą, która zachowuje się gorzej, niż 5 letnia dziewczynka. Nie próbuje w żadnym stopniu dowiedzieć się niczego o kulturze, religii i życiu swojego ukochanego tylko ciągle od niego wymaga i obraża się gdy nie spełni jej oczekiwań. Z drugiej zaś strony Chalid, czyli miłość Vereny nie zachowuje się lepiej - zamiast wytłumaczyć ukochanej pewne kwestie zachowuje się równie niedojrzale co ona. Ciągłe tajemnice tworzą między nimi kłótnie. Strasznie irytujące postaci, ale to co mnie jeszcze drażniło to bardzo naciągany obraz wszystkiego co otaczało główną bohaterkę i niezbyt przekonujący opis uczuć. 10 lat kochać mężczyznę, z którym przez większość czasu nie miała kontaktu? Dla mnie totalnie nie prawdziwe. Nie polecam.

Monia1410 | 2018-08-18
Przeczytana: 08 listopada 2016

Banalna historia. Autorka mentalnością i wiedzą przypomina bardziej niedojrzałą nastolatkę niż dorosłą kobietę. Oklepane schematy myślowe "człowieka zachodu". Nie polecam ani osobom, które choć trochę znają kulturę (duże rozczarowanie powierzchownym podejściem autorki ) ani tym którzy chcą tę kulturę poznać ( przedstawiony tylko błędny oklepany przekaz).

Patrycja | 2018-08-05
Przeczytana: 21 grudnia 2016

Historia ciekawa, choć czasami nie rozumiałam naiwności bohaterki albo niektóre historie wydawały się dość przereklamowane wręcz nie prawdziwe to mimo wszystko opowieść ciekawiła.

Iwona | 2018-07-27

Powieść oparta na faktach i powiem szczerze że liczyłam na inne zakończenie. Jestem zaskoczona jak potoczyły się losy autorki i mimo wszystko cieszę się takim zakończeniem. Dzieki tej książce poznałam wiele zwyczajów i zachowań mieszkańców krajów arabskich . Między autorka zawiązał się piękny romans ale faktycznie widać że odmienne poglądy/ obyczaje czy kultura po prostu czasami zwycięża nad miłością i nie da się tego w żaden sposób zmienić. Polecam serdecznie. Książka napisana w fajnym stylu aż chce się czytać :)

Daria587 | 2018-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2018

Hym...co za historia. Szwajcarka i Arabski Szejk. Połączyło ich głębokie uczucie. Ale czy miało szansę przetrwać, zwłaszcza w kraju w którym tak bardzo przestrzega się reguł? Przyznam szczerze że początek książki mnie nie urzekł a wręcz denerwował. Nie rozumiałam takiego silnego uczucia jakim obdarzyła Verena Chalida. Później zrozumiałam co nią kierowało oraz ten pociąg do Arabii. Są na świecie kobiety, europejki które w piaskach pustyni odnajdują się lepiej niż w europie. Taka była Verena, od dziecka marzyła o arabskich krajach. Miłość spadła na nią niespodziewanie, pokochała bardzo i to szejka. Chodź bardzo go kochała odeszła bo nie mogła znieść cierpienia swojego jak i jej ukochanego.
Polecam przeczytać.

ewka489 | 2018-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2018

Świetna, lekka, zawierająca niezwykle plastyczne, bajkowe wręcz opisy miejsc, realiów, zwyczajów i ludzi; wciągająca, przejmująca, wzruszająca. Jak dla mnie, najlepsza z tego cyklu.

kineczka34 | 2018-02-18

Piękna historia, jednak gdzieś tak w połowie zwątpiłam by była to historia z życia Pani Vereny. I nie potrafiłam juz się tych wątpliwości pozbyć. Ale mimo to jak najbardziej polecam. Bo ksiażka ta jest warta przeczytania.

Beti | 2018-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2018

Jakoś nie do końca kupuję historię Vereny.Trudno uwierzyć że jest to historia na faktach.

Akcja książki toczy się pomiędzy Europą, a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Wspomnienia autorki doskonale ukazują zderzenie dwóch skrajnie odmiennych kultur oraz tradycji wschodu i zachodu.... Jeśli chcecie wiedzieć jak potoczą się losy Chalida i Vereny oraz czy wpłynie na nie jakoś ogromna fascynacja kobiety światem arabskim sięgnijcie koniecznie po tę pozycję, którą czyta się niezwykle szybko!