Okładka książki Zakazana żona

miłość, Arabia
typ
papier
malinowy_rum
6,6 (461 ocen i 67 opinii)

Opis książki

Niewiarygodna, ale prawdziwa historia dramatycznych losów pewnej miłości, którą do tej pory okrywało milczenie. W swojej pasjonującej książce Autorka przedstawia losy miłości do arabskiego szejka, który przez lata zataja swoje pochodzenie. Pokazuje problemy wynikające z różnic kulturowych, z wszechwładzy islamskich praw i tradycji oraz bezwzględnego podporządkowania władzy rodziny. Pewnego dnia V...

W swojej pasjonującej książce Autorka przedstawia losy miłości do arabskiego szejka, który przez lata zataja swoje pochodzenie. Pokazuje problemy wynikające z różnic kulturowych, z wszechwładzy islamskich praw i tradycji oraz bezwzględnego podporządkowania władzy rodziny. Pewnego dnia Verena widzi już tylko jedno wyjście: bez uprzedzenia zrywa kontakt z ukochanym i znika bez śladu. Nie spotkają się już nigdy więcej.

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
Agnieszka | 2013-09-10
Przeczytana: 10 września 2013

Kochani dziś spotkanie z książką traktującą o losach kobiety europejki zakochującej się w Arabie.

Kiedy Verona poznaje Chalida niemal od pierwszej chwili jest nim zauroczona.Jest urzeczona jego krajem, kulturą.Choć los daje nie raz naszej bohaterce znaki ostrzegawcze,a nawet szansę by się z tej znajomości wycofać i zakończyć ten związek,a może przyjaźń bo sami zainteresowani nie potrafią jednoznacznie tego określić dziewczyna ślepo brnie za mężczyzną.Wraz z przyjaciółką przyjeżdża do jego kraju. I właśnie wtedy dostrzega,że Chalid nie do końca jest tym, za kogo się podawał.Mimo to jednak nadal ufa mężczyźnie i stara się znaleźć wytłumaczenie przed samą sobą dla jego każdego zachowania, które ją zaniepokoi lub choćby da jej do myślenia.
Dokąd ją ta bezgraniczna,ślepa ufność zaprowadzi, czy postępuje słusznie?A może przyjdzie czas kiedy będzie żałowała,że człowiek ten pojawił się w jej życiu? Drogi czytelniku zaciekawiła Cię ta historia, chcesz znać odpowiedzi na te pytania; nie pozosta...

Verena Wermuth ogromnie mnie zachwyciła swoim stylem pisania. Ogólnie uważam, iż książka jest dziełem, oczywiście mam inne zdanie na temat bohaterów całej powieści.
Doskonale wiem, iż wszystkie wydarzenia były prawdziwe, realne i postępowania oraz zachowania bohaterów nie można było zmienić, ale pierwsza moja myśl po przeczytaniu książki:
- Co Verena widziała w Chalidzie, za co go tak kochała?
Wciąż nasuwa mi się to pytanie ponieważ Chalid jest zwykłym facet, który w dodatku potrafi być kłamliwy i irytujący. Ukrywał wiele przed Vereną, którą kochał ponad życie. Sam miał zawrzeć związek małżeński, a był zazdrosny o Verenę gdy spotykała się z przyjaciółmi. Urażony o najmniejszą głupotę doprowadzał Verenę do rozpaczy. Był mądry i przebiegły, ale mnie, osobiście niczym by nie zachwycił.

Jak każdy "związek" mieli swoje trudne chwilę. Były kłótnie i rozstania. Chociaż nie wiem czy mogłabym tak ostatecznie nazwać ich bliskość - związkiem. Walka Vereny i determinacja doprowadziła do połączeni...

fiszunia | 2011-02-13
Przeczytana: 12 lutego 2011

O czym jest ta książka? Moim zdaniem o naiwności, dopiero gdzieś na drugim planie jest miłość, choć i tak nie ma pewności, czy to rzeczywiście to uczucie.

"Zakazana żona" to historia opowiedziana ustami Szwajcarki - Vereny uwikłanej w związek z arabskim szejkiem - Chaidem. To historia miłości wychodzącej na przekór obyczajom, tradycji i zakazom arabskiego świata. Opowieść jest oparta na faktach i choć może się wydawać nieprawdopodobna, to jednak jestem w stanie w nią uwierzyć. Historia zaczyna się banalnie, Verena i Chalid poznają się na kursie angielskiego i zakochują w sobie niemalże od pierwszego wejrzenia, taka jest przynajmniej wersja Vereny, bo jeśli chodzi o Chalida nie pozostaje nam nic innego jak tylko się tego domyślać. Ich uczucie rozwija się przez 10 lat, Chalid obiecuje Verenie gruszki na wierzbie, a ona w to wszystko wierzy i czeka, aż piękny Arab raczy się z nią ożenić. I tak na tym czekaniu mijają jej lata wypełnione odwiedzinami w ojczyźnie ukochanego, podczas których...

Nie uwierzyłam w większość faktów z książki, jest ona dla mnie kompletnie niewiarygodna.

Książkowo | 2011-12-16
Przeczytana: 28 grudnia 2011

Akcja książki toczy się pomiędzy Europą, a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.
Wspomnienia autorki doskonale ukazują zderzenie dwóch skrajnie odmiennych kultur oraz tradycji wschodu i zachodu....
Jeśli chcecie wiedzieć jak potoczą się losy Chalida i Vereny oraz czy wpłynie na nie jakoś ogromna fascynacja kobiety światem arabskim sięgnijcie koniecznie po tę pozycję, którą czyta się niezwykle szybko!

To historia o miłość dość dramatycznej, niemożliwej ze względu na różnice kulturowe, dla czytelników wręcz wydaje się ona niewiarygodna, wymyślona. Czytało mi się łatwo i przyjemnie, a najbardziej podobało mi ukazanie różnic między światem Zachodu a Wschodu, a także opis arabskich tradycji i miejsc, jakie odwiedziła autorka podczas jej burzliwego i pełnego niepewności związku z arabskim szejkiem.

Bed | 2011-01-03
Na półkach: Czytadła, Przeczytane
Przeczytana: 02 stycznia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Myślałam, że to będzie coś autentycznego. Mimo wszystko trudno uwierzyć w 10 letnią platoniczną miłość zakończoną wymarzonym małżeństwem, które rozpadło się po paru miesiącach, w wyniku nieporozumień kulturowych. Przez te 10 lat czegoś bym się dowiedziała o moim ukochanym. Brakuje w tej książce jakiejś logiki, no ale uczucie do szejka wszystko usprawiedliwia.

Muminka | 2013-10-30
Przeczytana: 30 października 2013

Przyznam ze spodziewałam się wartkiej akcji, a w tym względzie srodze się rozczarowałam. Historia miłością Chalida i Vereny ciągnie się i ciągnie. Najpierw spotykają się w Torquay, jest silna fascynacja, namiętne listy. Po pewnym czasie Chalid donosi, że jedzie studiować do Stanów. Niby przypadkowe telefony podsycają uczucie Vereny, która momentami irytuje niewiarygodną naiwnością.
Chalid kilka lat zawraca jej głowę, choć w międzyczasie dziewczyna jest np. rezydentka na Krecie, zdobywa potrzebne jej w pracy zawodowej szlify.
Irytowała mnie tez maniera, że po paru stronach narratorka sama rujnuje budowane przez siebie napięcie, stwierdzając,że z tym wymarzonym partnerem się rozwiodła a obecnie ma innego męża.

Naiwna Verena ulega czarowi bogatego i przystojnego Chalida, który ściąga ją do Emiratów, potem na romantyczny weekend w Kairze. Tym niemniej na jego zbroi pojawiają się rysy. mieli odwiedzić jego rodziców, a tylko przejechali koło jego domu. Okazuje się, że jest wielkim szejki...

nicavera | 2011-02-17
Przeczytana: luty 2011

Niektórzy piszą, że naiwna jest ta książka - jakby na to popatrzeć, to naiwna jest po prostu miłość, albo może prędzej - fascynacja Vereny Chalidem. Ale co innego dostrzegam w tej książce - w świetny sposób uchwyconą arabską mentalność i niemożność pogodzenia jej z zachodnimi wzorcami. I okazuje się to niczyją winą - w tym związku meczy się zarówno Verena jak i Chalid - oboje czują to "coś", ale różnice kulturowe niepozwalają im właściwie odczuwać uczuć drugiej osoby. Historia bardzo smutna, ale dla osób tak jak ja zainteresowanych islamem - bardzo dobra pod względem merytorycznym. A przy okazji dobrze się ją czyta.

malena | 2014-03-15
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 15 marca 2014

Skoro książka jest autobiografią to trudno ją oceniać. Momentami jednak aż trudno uwierzyć w prawdziwość całej historii.

Verena poznaje Chalida, kiedy oboje przebywają w Anglii szlifując język. Tam rodzi się wielkie uczucie, które ma trwać wiele następnych lat. Po zakończeniu kursu nawiązują regularną korespondencję.W wyniku pewnych wydarzeń, czy też ich braku, Verena zrywa kontakt z Chalidem.
Po trzech latach, przesyła mu informację, że z koleżanką planują urlop w jego ojczyźnie. I to właściwie jest początek drugiej części historii. Ta druga część jest zdecydowanie bardziej nieprawdopodobna, wręcz szalona.

Naczytałam się tu mnóstwo opinii i na temat Vereny i Chalida. Subiektywnie-żal mi obojga. Współczuję im różnic międzykulturowych, które nieustannie piętrzyły się na ich drodze. Nie wiem dlaczego, jestem skłonna bardziej obwiniać Autorkę a rozumieć Chalida. A przecież jestem Europejką... Ciągle nie daje mi spokoju, co byłoby, gdyby jednak Verena nie zerwała z nim kontaktu na te 3...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto