Sycylijskie wesele

Wydawnictwo: Hachette
Sizilianische Hochzeit
literatura faktu
mandarynkaa87

Gdy odnosząca sukcesy kostiumolog Diane Sterling wychodzi za mąż za bogatego Sycylijczyka o imieniu Tancredi, oczarowuje ją romantyzm i egzotyczne piękno wyspy, z której pochodzi jej małżonek. Jednak chorobliwa zazdrość męża sprawia, że każdy jej krok jest bacznie śledzony przez usłużnych donosicieli. Diane staje się więźniem w starym domu zamieszkanym przez rodzinę Lorenzów, która od pokoleń strzeże tajemnicy swojej potęgi. Dręczona psychicznie, po latach upokorzeń Diane rozważa możliwość odejścia od męża. Obawia się jednak, że Tancredi udaremni ten plan i nigdy nie da spokoju ani jej, ani ich córce.

źródło opisu: http://www.hachette.com.pl/ksiegarnia/literatura/p...(?)

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl/ksiegarnia/literatura/p...»

Kiwi_Agnik | 2013-11-13
Przeczytana: 09 listopada 2013

Bolesne rozczarowanie drugą połową w pozornie bajkowej scenerii, oplatane prawdziwą historią, która może dotyczyć, lub dotknąć każdą z nas.

Bohaterka miała silną osobowość przez to, moim zdaniem nie przeżyła koszmaru takiego jak inne bohaterki cyklu wydawnictwa Hachette.

Książka jak dla mnie przeciętna, z całej serii "pisane przez życie" najmniej mną wstrząsnęła, może nawet nie wstrząsnęła wcale, było mi jedynie żal głównej bohaterki, bo wiem, co to chorobliwa zazdrość i wiem, że bezpodstawne oskarżenia potrafią zniszczyć każdą nawet najsilniejszą miłość.

kasandra_85 | 2012-03-27
Przeczytana: marzec 2012

Iza | 2015-05-17

Przejmująca historia młodej angielki która zakochuje się w przystojnym sycylijczyku.Diana poznaje Tancrediego w pięknej scenerii Rzymu.Mężczyzna jest spełnieniem marzeń każdej kobiety.Piękny,bogaty,kulturalny czy można się oprzeć takiemu mężczyźnie?
Szybki ślub a potem miało być jak w bajce "żyli długo i szczęśliwie". Niestety nie tym razem.Po ciężkiej chorobie matki Tancredi wraca wraz z żoną na Sycylię i tu dopiero pokazuje swoje prawdziwe oblicze.Szalejący z zazdrości,podejrzliwy przemienia życie Diany w koszmar.Choć zaczynają wychodzić na jaw pilnie strzeżone tajemnice rodzinne które nie jedną kobietę zmusiłyby do ucieczki Diana się nie poddaje.Za wszelką cenę stara się uratować własne małżeństwo.
Dręczona i maltretowana psychicznie kobieta w końcu po latach mówi "dość".
Trudny temat niestety napisany dość miałkim językiem.Nie czyta się tego źle ale jak na temat tak trudny autorka (albo ktoś z wydawnictwa) powinna się bardziej postarać.

Szczurek | 2015-04-21

Cenię za piękne opisy egzotycznego i kolorowego miejsca, jakim jest Sycylia.

Anna-mojeksiążki | 2012-11-22
Przeczytana: listopad 2012

Zawsze z chęcią sięgam po książki o tematyce włoskiej - tym razem jednak nie była to lekka, wakacyjna opowieść, a poruszająca historia napisana na faktach. Seria "Pisane przez życie" trafiła w mój gust - to mądre, często wstrząsające, życiowe opowieści. Zawsze - w pięknej , przyciągającej oko szacie graficznej.

Diane Sterling, autorka książki i jej główna bohaterka, jest Angielką. Od wczesnej młodości interesowała się strojami i modą. Jej pierwsza pracownia mieściła się w piwnicy, projektowała tam swoje stroje, ale również kopiowała wielkie marki. I tak z czasem trafiała na plan filmowy, gdzie zaczęła pracę jako kostiumolog.
Poznaje tam Tancrediego di Lorenzo, Sycylijczyka, który podbija jej serce. Ich związek jest bardzo burzliwy, Tancredi, od początku, jest bardzo zazdrosny i robi Diane sceny, które nie mają żadnego odniesienia do rzeczywistości. Dziewczyna jest jednak zakochana i zaślepiona, a romantyzm Sycylii, na którą zabiera ją ukochany do rodzinnego domu, jeszcze bardziej...

dotaxa | 2013-08-24
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

Można by się spodziewać bardziej dramatycznego końca, lecz taki nie nastąpił. Kobieta miała wybór, ale walczyła o swoje małżeństwo i szczęście. Jej mąż był chorobliwie zazdrosny przez co doprowadzał do scen.Kobieta była śledzona, miała urządzane awantury i czuła się samotna, a czasem zastraszana, ale nie na tyle, by nie móc zakończyć małżeństwa i zabrać ze sobą córki. Ogólnie książka mi się podobała, przybliżyła społeczność sycylijską.

Marion | 2012-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2012

Młoda angielka zakochana w przystojnym i bogatym Włochu. Pobierają się zamieszkują na Sycylii w domu jak z bajki, właściwie pałacu, wszystko jak w bajce, do czasu... gdy Diane odkrywa powoli mroczne tajemnice rodziny swego męża a on sam staje się chorym z zazdrości tyranem.

Deutschland91 | 2013-05-05
Przeczytana: 04 maja 2013

Odkąd pamiętam zawsze interesowały mnie książki na faktach autentycznych. Kiedy więc zobaczyłam wśród książek na półkach Sycylijskie wesele autorstwa Diane Sterling z serii pisane przez życie wiedziałam już ,że pragnę poznać tę fascynującją historie. Diane Sterling jest Angielką i pracuje jako kostiumolog. Zawsze wiedziała czym się będzie zajmować i praca dostarcza jej wiele satysfakcji. Poznaje bogatego Sycylijczyka Tancrediego i z wzajemnością zakochuje się w nim. Młodzi postanawiają zamieszkać na Sycylii w willi Lorenzów. Można stwierdzić,że życie Diany to bajka. Mieszka na pięknej , egzotycznej wyspie w bogatym domu wraz z mężem i jego rodziną. Jednak to tylko pozory. Spytacie dlaczego pozory?Otóż Tancredi okazuje się chorobliwie zazdrosny o swoją żonę. Śledzi każdy ruch Diany oraz wysyła za nią swoich szpiegów. Wciąż uważa,że żona jest mu niewierna. Kobieta ciągle czuje się nękana i zastraszana. Nie ma w nikim oparcia ponieważ mąż buntuje całą rodzinę przeciwko niej. Narodziny...

Marta | 2014-05-20
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: maj 2014

"Sycylijskie wesele" to powieść napisana prostym, jasnym językiem. Temat książki jest ciekawy i ważny, historia mogłaby być również ciekawa, ale niestety nie jest! Nuda, nuda i jeszcze raz nuda..

kitek8844 | 2015-05-06

nuda nuda jeszcze raz nuda. szkoda czasu na opisywanie o czym jest bo naprawdę nie warto czytać.