Z owsa ryż

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Po co nam...?". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Twój Styl
83-7163-349-1
Francja, opowiadania, życie, humor
satyra
Edyta

Francja - czy będzie nią Joanna d'Arc, Wolność prowadząca lud na barykady, Marianna z Łuku Triumfalnego - jest zawsze młodą dziewczyną, wciąż od nowa młodą dziewczyną. Wielu z nią flirtowało. Jednym się oddała, innych odtrąciła i ci jej teraz nienawidzą. Są też zajadli mizoginiści, a priori nieczuli na jej wdzięki. Ludwik Stomma należy do tych, którzy wzięli z nią ślub. Krótkie, zabawne opowiadania o życiu we Francji, a także o tym jak to życie jest postrzegane przez inne nacje. Autor prostuje dużą ilość nieprawdziwych stereotypów i tłumaczy mechanizm ich powstawania. Nie kryje przy tym swojej miłości do kraju Gallów.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca