Ciasta i desery

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7648-527-0
Barbara

Zwyczaj pieczenia świątecznych ciast jest głęboko zakorzeniony w polskiej tradycji. Dla wielu z nas, główną atrakcją świątecznego stołu oprócz tradycyjnych dań, są słodkie smakołyki. Na niektóre ciasta nierzadko czekamy cały rok. Nie trzeba więc nikogo zachęcać do poczęstowania się tymi specjałami. Ciasta i desery to bogactwo różnych smaków, konsystencji i kolorów. Mogą być puszyste, kremowe, lekkie, bardzo słodkie i deserowe. Niektóre pieczemy, inne muszą odstać swoje w lodówce.

Dajmy się, więc namówić i sami coś przygotujmy na święta lub rodzinne uroczystości. Na takie okazje wybraliśmy dla Państwa przepisy, których wykonanie nie jest trudne i zawsze się udają. Proponujemy wiele słodkich różności: ciasta z owocami, świąteczne przysmaki, ciasteczka i desery. Życzymy niezapomnianych wrażeń smakowych przy konsumpcji słodkich domowych wypieków.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: nota wydawcy

Przepisy w niej zawarte, są niezłe. Nie wybitne, choć niektóre ciekawe, co ważne nie są specjalnie wymyślne, więc nie trzeba obskakiwać dziesiątek sklepów w poszukiwaniu składników.

Marta Bilewicz | 2012-01-05
Na półkach: Przeczytane, Kulinarne