Desery

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nowoczesna kuchnia polska Makłowicza i Bikonta". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Polskapresse
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
kuchnia, przepisy,
hunter

Przepisy

chrispu | 2015-01-26
Na półkach: Kulinarne, Przeczytane, Posiadam

Niewielka, specjalistyczna książeczka kucharska dla mniej lub bardziej zaawansowanych kulinarnie osób. Czyli w zasadzie dla każdego. Są tu zarówno proste w przygotowaniu desery jak i te bardziej skomplikowane. Każdy przepis posiada szacunkowy czas przygotowania a niektóre również sugerowaną ilość porcji, którą da się wytworzyć z danej ilości składników. Ponieważ jest to książka autorska, więc i przepisy (łącznie 29) są takie na chybił - trafił, bez skupiania się na jakimś jednym konkretnym składniku czy sposobie przygotowania.
Co jest tu na plus - każda z potraw jest opatrzona zdjęciem, przy niektórych są praktyczne wskazówki lub ciekawostki. Na minus - książeczka jest klejona i ciężko z niej korzystać bezpośrednio przy przygotowywaniu potraw - kartki zaczynają się odklejać. W moim odczuciu - zdecydowanie jest to bardziej książka "by ładnie wyglądać na półce" niż coś, z czego korzysta się codziennie.

Rafał | 2016-03-19
ryszpak | 2014-12-30