Potrawy z kaszy i ryżu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nowoczesna kuchnia polska Makłowicza i Bikonta". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Polskapresse
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
kuchnia, przepisy,
hunter

Przepisy kulinarne

chrispu | 2014-12-15
Na półkach: Kulinarne, Przeczytane, Posiadam

Niewielka książeczka, w której autorzy skupiają się na przedstawieniu najciekawszych (ich zdaniem) potraw z kasz i ryżu. Dominują potrawy z kaszy gryczanej ale jest też i kuskus czy kasza jaglana.
Stopień trudności przygotowania opisywanych potraw jest różny, tak więc można znaleźć coś zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych.
Na plus - dokładne proporcje, czas przygotowania, w miarę szczegółowy przepis przygotowania, zdjęcia gotowej potrawy. Dodatkowy plus daję za "wtrącenia" przy niektórych daniach - ciekawostki lub przydatne ułatwienia.
Na minus (w moim odczuciu) - mało atrakcyjne wizualnie zdjęcia potraw - jakieś takie ciemnawe i brak informacji dla ilu osób jest opisywana potrawa.
Podsumowując - fajna, niewielka, przydatna książeczka kucharska, której dodatkową zaletą (oprócz przepisów) jest fakt, iż ładnie prezentuje się na półce :) - wraz z innymi z tej serii.

Bisurkania | 2015-01-25
Mariusz | 2014-12-15