CK kuchnia

Wydawnictwo: Znak
kuchnia, przepisy,
hunter

Inne wydania

Książka przepisów kulinarnych polecanych przez Roberta Makłowicza! Niezwyczajna, zaprawiona opowieściami mrożącymi krew w żyłach i nieodparcie dowcipnymi

Ewa K | 2015-12-09
Przeczytana: 29 listopada 2015

Drodzy Książkofile i Maniacy Kulinarni, zbliżają się święta, a wraz z nimi szaleństwa kuchenne i wiele okazji do wręczania prezentów. Jeśli jeszcze nie wiecie, jak połączyć przyjemne z pożytecznym, to polecam Wam ten oto przepis: sięgnijcie po wznowienie książki Roberta Makłowicza pt.: "C.k. kuchnia" i sprawcie sobie czytelniczo-kulinarną przyjemność na te zbliżające się zimowe wieczory. Nim jednak sami zagłębicie się w tej wspaniałej lekturze, uchylę Wam rąbka tajemnicy przedstawiając największe zalety kulinarnej pozycji jednego z najpopularniejszych kucharzy w Polsce.

Imperium Habsburgów było nie tylko konglomeratem narodów, kultur i zwyczajów. Jego różnorodność przejawiała się przede wszystkim w kuchni, do której: Węgrzy wnieśli paprykę oraz sposób smażenia mięsa na smalcu wieprzowym, Czesi- całą paletę knedli i knedelków, Polacy - kwaśną śmietanę, kiszone ogórki i grzyby. Włosi upowszechnili wśród c.k. poddanych makaron, ryż oraz lody, a południowi Słowianie - przejęty od...

Logun | 2015-03-05
Przeczytana: 09 lutego 2015

Książka pełna ciekawych przepisów zaprezentowanych w jeszcze ciekawszy sposób jako że niemal każdy z nich został dodatkowo uzupełniony anegdotą lub dygresją historyczną. Opisy pełne humoru, ironii i zamiłowania autora dla "Mittleuropy" przypominają historie snute przez dobrego wojaka Szwejka, uzupełnione dodatkowo klimatycznymi zdjęciami i rysunkami. Jeżeli ktoś się wczuje w klimat książki będzie zachwycony

Weronika | 2015-11-04
Przeczytana: 30 października 2015

Moja recenzja:

Anaesz | 2014-07-24
Przeczytana: 23 lipca 2014

Lubie programy Pana Makłowicza właśnie za to połączenie kuchni i historii. Książka jest zlepkiem anegdot, krótkich opowiadań o ludziach, zdarzeniach z czasów austro-węgier gdzie główną rolę gra smakowite danie. Co ważne jak już nam ślinka pocieknie czytając na końcu każdego z opowiadań jest przepis jak i z czego go przyrządzić. Polecam dla historyków-łasuchów ale nie tylko :)

Jędrzej | 2014-03-08

Bardzo ciekawa książka Roberta Makłowicza!
Książkę przeczytałem ze ślinką na ustach. Autor prezentuje bardzo ciekawe(i smaczne) przepisy z kuchni austro-węgierskiej.
Książce charakteru XIX i XX wieku nadają zdjęcia z epoki.

pttkradzyn | 2016-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2016

Książkę przeczytałem ze ślinką na ustach.

czekolada72 | 2016-10-30
kebby | 2016-03-02