Dawna miłość

Wydawnictwo: Amber
Since the Surrender
Wanda

Inne wydania

List z prośbą o spotkanie jest zagadkowy, a wyznaczone miejsce – tajemnicze. Największym jednak zaskoczeniem dla kapitana Eversea okazuje się autorka rozpaczliwego wezwania. Rozalinda to kobieta, którą kiedyś kochał skrycie i o której nigdy nie zapomniał. Teraz musi jej pomóc rozwiązać zagadkę, która porwie oboje w wir ryzykownej przygody i rozpali na nowo ogień w sercach...

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: Amber

Ryjek | 2016-01-08

Po przeczytaniu muszę stwierdzić, że Julie Anne Long pisze świetnie.
Doskonale dobiera słowa, dialogi są ułożone wspaniale choć nie jest ich tam przesadnie dużo. W ogóle cała historia jest bardzo ciekawa.
Rosalinda March, wdowa po wysokim wojskowym prosi o pomoc byłego kochanka- Chase`a Eversea. Jej siostra najpierw została osadzona w więzieniu o ostrym rygorze za kradzież niewiele wartej bransoletki a potem znika w niewyjaśnionych okolicznościach.
Chase mający słabość do pięknej Rosalindy postanawia jej pomóc, choć przybył do stolicy aby zorientować się w sprawie kuzyna mającego objąć w jego rodzinnym miasteczku posadę księdza.
Okazuję się, że trop prowadzi do wysoko postawionych urzędników państwowych w tym dawnego przyjaciela Eversea. Jakby tego było mało między dawnymi kochankami wybucha na nowo wulkan namiętności.
Fajna książka, choć momentami wiało nudą ale sama w sobie broni się wartką akcją.

Mani | 2011-03-06
Przeczytana: 2011 rok

Jak głosi opis z okładki, pani Long jest jedną z najbardziej lubianych amerykańskich autorek romansów historycznych. Z tym stwierdzeniem, po przeczytaniu książki, niewątpliwie muszę się zgodzić i robię to z miłą chęcią.
Po raz kolejny przekonałam się, że nie warto oceniać książek po okładkach, bo zazwyczaj pierwotny osąd nijak się ma do treści. Tutaj również tak było. Ta, nie przekonywała mnie w ogóle, więc zwlekałam z przeczytaniem. Jak się okazało, bez potrzeby, bo, kiedy już zaczęłam czytać, to skończyłam wraz z ostatnią stroną i nie potrzebowałam na to żadnych przerw.
Kapitan Chase Eversea wraca po odbyciu służby wojskowej do rodzinnego domu. Gości tam, dopóty jego przestrzelona w czasie wojny noga, nie zagoi się do końca. Później, rodzina wysyła go do Anglii, by sprowadził do swego miasteczka kuzyna, który ma zostać tam nowym duszpasterzem.
Już w Anglii, podczas spaceru, zostaje zaczepiony przez małego ulicznika, który wręcza mu list. Na zabrudzonej karteczce widnieje prośba...

xCarolinex | 2014-02-16

Książka nie powala na kolana wyrafinowanym i eleganckim językiem, ale za to przyciąga interesującym początkiem i niespodziewanym rozwojem akcji. Z głównymi bohaterami polubiłam się się bardzo szybko, a dotarcie do końca książki zajęło mi dwa dni. Po przeczytaniu dwóch książek tej autorki mogę stwierdzić, że wie ona jak w korzystny sposób budować napięcie oraz potrafi pięknie ubrać w słowa sceny erotyczne.

Dark_Of_Lilith | 2014-10-19
Przeczytana: 19 października 2014

Książkę odbieram bardzo pozytywnie.
Ciekawa historia miłosna, ten ogień jaki jest między bohaterką - Rozalindą a kapitanem Chasem wplątana w historię zginięcia Lucy, siostry bohaterki bardzo wciąga.
Książka dostarcza wielu wzruszeń.

Asik92 | 2011-01-24
Przeczytana: 14 stycznia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ciekawa akcja, bohaterowie już mniej - styl bycia Chse'a był nieco wkurzający.

Teatrzyk marionetek od razu zwrócił moją uwagę, ale nie sądziłam, ze będzie to ojciec Cory - dla mnie był to tylko zbieg okoliczności.

Szkoda, że autorka nie poświęciła nieco więcej czasu na wyjasnienie i przedstawienie wydarzeń przed Waterloo, bo przez większą część ksiązki myslałam, że Rosalinda i Chase mieli romans i jej mąż to odrkył.

beataj | 2011-05-30
Przeczytana: 29 maja 2011