Bogowie Edenu

8 (20 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
The Gods of Eden
978838521206X
Adi

Książka będąca owocem ponad siedmioletnich poszukiwań. Punktem wyjścia do jej powstania stało się pytanie, które zadał sobie kiedyś jej autor. Brzmiało ono z pozoru prozaicznie: Dlaczego ludzie toczą wojny? Jednak odpowiedź, jaka wyłoniła się ze zgromadzonych danych, nie była już tak prozaiczna. Jest ona wręcz niepokojąca. Okazuje się bowiem, że ludzkość poddawana jest bezustannej manipulacji przez jakąś bliżej nieokreśloną inteligencję (prawdopodobnie tę samą, która miała swój udział w jej stworzeniu), której celem jest prawdopodobnie zachowanie nad nią kontroli. Zaletą książki jest to, że autor powołuje się w niej na różne źródła, nie dzieląc ich na tak zwane "poważne" i "niepoważne", których zdecydowana większość historyków stara się nie zauważać. Autor nie stronił także od danych ufologicznych, jak i informacji zgromadzonych przez Charlesa Forta. Dzięki tak otwartemu podejściu do materiałów źródłowych autorowi udało się dokonać wielu odkrywczych spostrzeżeń.

Obowiązkowa lektura dla wszystkich zainteresowanych zjawiskami paranormalnymi oraz UFO, a także genezą różnych religii.

źródło opisu: http://www.nexus.media.pl/ksiegaqc/?100,%E2%80%9Eb...(?)

źródło okładki: http://www.nieznany.pl/bmz_cache/4/41cc2250029bb87...»

Rosalia_de_Castro | 2014-06-07
Na półkach: Przeczytane, E-booki, 2014
Przeczytana: 21 maja 2014

Książka, która odpowiedziała w jakiś sposób na wiele moich pytań, uporządkowała zgromadzoną przeze mnie wiedzę. Autor chciał odpowiedzieć, dlaczego wciąż toczymy wojny. Udało mu się zebrać szeroki materiał, powołuje się na różne źródła, również takie, od których stronią "poważni" historycy. Właściwie to Bramley nie odpowiada na żadne z pytań, nie wydaje osądów, wszystko oddaje pod ocenę logiki czytelnika.

skyrkz | 2017-08-21
Na półkach: Przeczytane, Teorie-spiski
Przeczytana: 12 czerwca 2016

Logika wypływająca z faktów, poszlak, plotek i domysłów może pójść w jakimkolwiek kierunku. Autor w tej książce poszedł w stronę skrajnie konspiracyjnej teorii (uważam, że taka też była jego intencja przy zbieraniu materiału) i wszystko mu się ułożyło w spójną całość.
No i byłoby elegancko, gdyby tylko nie ta nasza ludzka tendencja do upraszczania i destylowania rzeczywistości z niepasujących nam elementów. Bez takich zabiegów fantastyczne teorie tracą swoją spójność i może się zrobić zwykła papka. Coś mi mówi, ze właśnie tak skończyłaby teoria pana Bramleya, gdyby tylko podszedł całkowicie obiektywnie do omawianego przez siebie tematu.

Kamil Nebula | 2013-12-24

Intrygujący temat, lecz naiwna argumentacja niepozbawiona obarczonego błędami poznawczymi spojrzenia.

Horesz | 2017-11-15
tyrmand | 2016-12-11