Głębokie cięcia

Tłumaczenie: Aleksandra Wolnicka
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
First Cut
83-7470-032-7
aborcja, szpital, gwałt, detektyw
Edyta

Dla Evelyn Sutcliffe, pracującej w nowojorskim szpitalu, makabryczne obrazy to codzienność. Podobnie jak protesty przeciwników aborcji, które przybierają coraz ostrzejsze formy. Dopiero kontakt z grasującym w okolicy bestialskim gwałcicielem - nazwanym przez prasę "Lalkarzem" - wprawia ją w osłupienie. Zwłaszcza że Evelyn przeżyła spotkanie z nim. Inni nie mieli tyle szczęścia. Jak ta dwudziestolatka Theresa Kahr przywieziona do szpitala w stanie agonalnym. Theresa była przyjaciółką lekarki-stażystki Lisy Chiu. Obie były wolontariuszkami w Klinice dla Kobiet. A i Lisa niedługo później zostaje brutalnie zaatakowana. I teraz detektyw Ost z nowojorskiej policji zaczyna mieć wątpliwości: czy to sprawki "Lalkarza", czy może jakiś obrońca życia poczętego wykorzystuje okazję? A kolejne odkrycia Evelyn Sutcliffe dotyczące różnych malwersacji w szpitalu jeszcze bardziej gmatwają sprawę...

źródło opisu: nota wydawcy

alicjuszka | 2015-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2015

Zastanawiałam się czy dać ocenę dobrą czy bardzo dobrą. Postawiłam na czwórkę.
Nie jest to książka jakaś wybitna, z zaskakującym zakończeniem, przynajmniej dla mnie.
Niemniej jednak książka napisana jest prostym językiem, nie ma zbyt dużo stricte medycznych nazw więc nawet zawiłe medyczne procedury jest łatwo zrozumień. Dlatego też książkę czyta się lekko.
Coś co mi się podobało w tej książce to dużo dialogów a mniej opisów zdarzeń, sytuacji, których było tyle ile trzeba, nie za dużo i nie za mało.
Przez książkę przewija się spora liczba bohaterów, z których kilku można by było wytypować na sprawcę/sprawców morderstw. Uważny czytelnik jednak czytający "ze zrozumieniem" bez problemu wyłuska winnego spośród grona potencjalnych sprawców.
Praktycznie o każdej postaci występującej w książce Leaf Robinson coś wspomniała z życia prywatnego a nie tylko o nim / o niej jako osobie uczestniczącej w danej scenie. Do każdej postaci było tego tyle ile trzeba, ilość w stosunku do odgrywanej...

secc | 2015-02-18
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 16 lutego 2015

Książka wciąga od samego początku. Narracja trzyma tempo w miejscach, w których być powinno, dzięki czemu sceny w szpitalu wydają się naturalne. Można odczuć tą adrenalinę, która towarzyszy lekarzom, tą szybkość w jakiej muszą działać i podejmować decyzje.
Lalkarza można odnaleźć łatwo, mi nie sprawił problemu, chociaż z ciekawością biegłam za wydarzeniami i pozwalałam powoli odkrywać prawdę przez bohaterkę - wcale to nie męczyło. Co więcej, niektóre wydarzenia bladną przy innych przez co gubi się ich motyw czy satysfakcjonujące wytłumaczenie. Tak samo, jak dla mnie, niektóre motywy...nie są motywami, brakowało mi w nich sensu.
Nie zmienia to jednak faktu, że książkę czytało się przyjemnie, pochłaniało wręcz. Jest ciekawą lekturą, dobrze napisaną.

betina360 | 2012-10-28

Lubie thilery medyczne a ten wciaga od samego poczatku .Nie tylko faceci moga napisac ciekawa ksiazke .Ta jest na to kolejnym przykladem.

Aleksandra | 2011-06-14
Przeczytana: maj 2011

Ogólnie książka dobra, wciągająca. Dużo zwrotów akcji. Brakuje mi jednak wyjaśnienia motywu zbrodni dokonanych przez lalkarza.

Marzenna | 2016-11-24
TakenByForce | 2015-06-25