Śmiertelny błąd

Tłumaczenie: Andrzej Sojur
Wydawnictwo: Vizja Press&IT
Dead Wrong
śmiertelny błąd jance

Odnalezienie równowagi między rodziną a karierą nigdy nie jest łatwe - i staje się to prawdziwym wyzwaniem dla szeryf Joanny Brady. Szykuje się do drugiego porodu, zmaga z niedoborem pracowników, poszukując jednocześnie sprawców dwóch poważnych zbrodni. Najpierw na pustyni znalezione zostaje ciało niezidentyfikowanego mężczyzny, z bestialsko odciętymi palcami. Idąc nikłym tropem Joanna...

Najpierw na pustyni znalezione zostaje ciało niezidentyfikowanego mężczyzny, z bestialsko odciętymi palcami. Idąc nikłym tropem Joanna dowiaduje się, że ofiarą jest były więzień, który przesiedział dwadzieścia lat w więzieniu po przyznaniu się do morderstwa na ciężarnej żonie. Widziano jak podczas kilku ostatnich dni życia śledził i fotografował młodą kobietę. W dodatku, kiedy jedna z funkcjonariuszek Joanny śledzi podejrzanych, zostaje brutalnie pobita i porzucona na pewną śmierć. Ponieważ jest jedną ze "swoich", policja nie przebiera w środkach, żeby znaleźć sprawcę. Ale sprawa morderstwa nie daje Joannie spokoju. Urząd szeryfa nie jest dla niej pustym tytułem, który pragnie zdobyć - stał się częścią jej życia. Jej obowiązkiem jest pomścić bestialstwo jednego człowieka wobec drugiego, zidentyfikować ofiarę i wyjaśnić, dlaczego zginęła - właśnie to stało się dla niej nadrzędnym zadaniem. Zakładając kamizelkę kuloodporną wie, że postawi wszystko na szali, żeby sprawiedliwości stało się zadość..

Świetna! Trzymająca w napięciu, kilkuwątkowa powieść sensacyjna. w roli "głównej" ciężarna pani szeryf. Naprawdę książka godna polecenia, nie można się oderwać.

manfred | 2016-05-04
Przeczytana: kwiecień 2016

kobieta i to na dodatek ciężarna w roli szeryfa to dla mnie bardzo pozytywna nowość:) a do tego dość wartka akcja,choć pewnych rozwiązań można się domyślać. Żałuję, że jeden z wątków ( a może nawet i dwa ) nie został wyjaśniony, czuję niedosyt

alexandra | 2015-12-27

Porywająca, lekka i przyjemna. Polecam!

Morgana1976 | 2012-11-07

2008