Krewetka. Nieustające poszukiwania różowego złota

Shrimp: The Endless Quest for Pink Gold
978-83-7508-276-0
flora i fauna
Dorota_1988

„Krewetka. Nieustające poszukiwania różowego złota” to książka nie tylko o krewetkach, ale również o bezmiarze i różnorodności natury oraz cywilizacji. Dzięki niej zgłębicie tajniki mikrobiologii oraz prawa rynku nieruchomości, a także zasady rządzące ekonomią i ekosystemami. Niniejsza pozycja daje również przenikliwe i fachowe spojrzenie nie tylko na ważne źródło ludzkiego pożywienia, lecz także na złożoność ekosystemu, który je wytwarza. To książka o krewetkach, o ludziach, którzy uwielbiają je jeść, o rybakach, którzy je poławiają, wędrując po morzach, oraz o hodowcach, którzy prowadzą specjalne farmy krewetkowe, by sprzedawać je jak najtaniej.

źródło opisu: nota wydawcy

Kamil | 2014-02-20

Krewetki! Biologia krewetki, metody połowu i handel krewetkami, środowisko życia krewetki, miłosne obyczaje krewetek, smak krewetki… Krewetki! Kompendium wiedzy na temat krewetek.
Książka o ludziach, którzy uwielbiają jeść krewetki, o rybakach, którzy je poławiają na morzach, oraz o hodowcach, którzy prowadzą specjalne fermy krewetkowe. Na pewno jest to fachowe i pełne pasji spojrzenie na ponad cztery tysiące gatunków skorupiaków, które stanowią ważne źródło ludzkiego pożywienia, ale również na ich szalenie ważną rolę, jaką spełniają dla całej hydrosfery Ziemi.
Na pewno książka jest w stanie zdobyć uznanie miłośników serii reportaży „Najniebezpieczniejszy zawód świata” lub „Poławiacze”. Należy mieć na uwadze fakt, że poza paroma wyjątkami (jeżeli nie piszemy monografii dotyczącej tych skorupiaków, lub nie zamierzamy rzucić wszystkiego, bo życie dało nam w kość, i zaciągnąć się na kuter aby polować na krewetki), autorom lekko mówiąc, zdarza się trochę przynudzać. Osobiście temat...

Dawidv2 | 2016-07-03
magda_lena | 2015-06-05