Co warto wiedzieć o kocie

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
kot, koty
flora i fauna

Druga książka z nowej serii Doroty Sumińskiej przygotowanej przez Multico. zawiera felietony o kociej tematyce publikowane w prasie w ostatnich latach. Autorka opisuje w nich różne rasy, kocie zwyczaje, radzi, jak dbać o swojego pupila, szczególnie wiele miejsca poświęcając zdrowiu. z zacięciem wyjaśnia wiele problemów, napotykanych przez posiadaczy kotów, a jednocześnie uczy czułości i zrozumienia dla swoich podopiecznych. Co warto wiedzieć o kocie jest wspaniałą lekturą, a zarazem poradnikiem dla wszystkich kociarzy.

Monika | 2013-04-25
Przeczytana: 24 kwietnia 2013

Uwielbiam panią Dorotę i Jej książki. Niestety, tym razem czuję się zawiedziona.
Nie znaczy to oczywiście, że nagle przestało mi się podobać, o czym i w jaki sposób pani Dorota pisze. Do tej książki mam dwa duże zastrzeżenia.
Po pierwsze: mylący tytuł. Książka powinna raczej być zatytułowana "Choroby poszczególnych ras kotów" lub "Gdy choruje kot rasowy". Spodziewałam się ciekawych historii o kotach, ich charakterze, przyzwyczajeniach, wadach i zaletach. Otrzymałam opis chorób z podziałem na poszczególne rasy + kilka króciutkich historyjek na zakończenie.
Po drugie bardzo brakowało mi zdjęć poszczególnych ras kotów. Były zdjęcia inne, ale ja zdecydowanie wolałabym zobaczyć na fotce kota, o którym właśnie czytam.
Tak więc z bólem serca daję 5 gwiazdek.

Urszulko - dziekuję :)

książek: 2074
melania35 | 2011-12-08
Przeczytana: 07 grudnia 2011

W książce oprócz porad i opisów dotyczących kilku ras kotów
można znaleźć informacje, na temat kociej psyche, informacje znane jak również te, które mogą zaskoczyć :)

Kobieta | 2015-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2015

,,Co warto wiedzieć o kocie " ? jest to świetna książka i poradnik dla przyszłego kociarza :)
Dorota Sumińska opisuje różne problemy kociaków a także radzi jak sobie z nimi poradzić.
Książka zawiera wiele ciekawych informacji na temat ras ale co najważniejsze uczy szacunku i miłości do tych cudownych zwierzaków <3

kwiatuszek2104 | 2016-02-09
Przeczytana: 03 lutego 2016

Bardzo ogólny poradnik o kotach, opis ras i zachowań. Książka nawet ciekawa, lecz nie wciągająca.

Agnieszka | 2013-02-04
Przeczytana: 03 lutego 2013

Ach..., gdyby tak wszyscy mieli tyle szacunku do zwierząt...

przygodka | 2015-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2015

Napisana przystępnym językiem, jednak więcej mówiąca o chorobach rasach kotów niż o samych kotach. Mimo wszystko zawiera kilka cennych porad.

sniadanienaplutonie | 2016-02-19
Pati | 2016-01-13