Okładka książki O zakochanych psach i zazdrosnych małpach.Emocjonalne życie zwierząt

O zakochanych psach i zazdrosnych małpach.Emocjonalne życie zwierząt

Autor:
The Emotional Lives of Animals.A Leading Scientist Explores Animal Joy, Sorrow, and Empathy- and Why They Matter
wydawnictwo
Znak
978-83-240-1310-4
Inne
typ
papier
Martyna
7,16 (19 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Delfiny chichoczą, gdy są szczęśliwe, małpy tańcem świętują narodziny nowego członka stada, a pewna lisica próbowała pochować ciało martwego przyjaciela.Czy psy mogą być zakochane, małpy zazdrosne, a koty smutne? Marc Bekoff pokazuje, że zwierzęta kierują się nie tylko instynktem, ale mają również niezwykle bogate życie emocjonalne. Wybitny znawca zachowań zwierząt w błyskotliwy sposób łączy zadz...

Marc Bekoff pokazuje, że zwierzęta kierują się nie tylko instynktem, ale mają również niezwykle bogate życie emocjonalne. Wybitny znawca zachowań zwierząt w błyskotliwy sposób łączy zadziwiające opowieści o zwierzęcych uczuciach z aktualnymi odkryciami naukowymi. Ta pełna wzruszających i dowcipnych historii książka zachęca do tego, żeby od nowa spojrzeć zarówno na zachowania zwierząt, jak i to, jak się z nimi obchodzimy.

O zakochanych psach i zazdrosnych małpach... to książka, która wzrusza, bawi i daje do myślenia.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
mozartiwieloryb | 2010-10-25
Przeczytana: 25 października 2010

Wiecie, że wąż potrafi zaprzyjaźnić się z chomikiem?

Że hipopotam potrafi uratować antylopę ze szczęk aligatora i przeprowadzić na niej sztuczne oddychanie?

Czy wiecie, że w mózgu człowieka i innych ssaków są takie same obszary odpowiedzialne za odczuwanie i emocje? Że odpowiadają za to te same reakcje chemiczne?

Książka jest jak wciągający i emocjonujący intelektualnie wir prawd oczywistych. Mnóstwo w niej anegdot, przytaczanych badań, ale przede wszystkim - nowego spojrzenia na nas ludzi, jako na organizm równorzędnie funkcjonujący ze zwierzętami w naturze.

Uczy empatii. Szerszego spektrum widzenia, wierzenia i odczuwania. Wrażliwości i myślenia nie tylko o sobie.

Aarionne | 2011-10-30
Przeczytana: 30 listopada 2013

Pochmurny poranek, dzwoni budzik, leniwie otwieram oczy i pierwsze co widzę to... roześmiany pysk mojego psa znajdujący się tuż nad moją głową, są między nami 2 centymetry pustej przestrzeni. Moje przebudzenie wzbudza w nim entuzjazm i ciekawość – śpimy dalej czy się bawimy? Gdy po porannym spacerze zostawiam go w domu i wychodzę do pracy – jego oczy wyrażają spokój, ale i pewną nostalgię. Gdy coś zbroi – widzę, że czuje się zawstydzony i robi przepraszającą minę, opuszczając pysk.

To wszystko to tylko drobny fragment z całej gamy emocji, jakie codziennie fundują swoim opiekunom ich psy. Wydawałoby się więc – po co czytać o tym książkę, skoro wiemy, że tak jest, że zwierzęta czują i komunikują się z nami na poziomie swoich doznań? Tymczasem Marc Bekoff otwiera czytelnikowi oczy na wiele aspektów nie tylko psiej, ale w ogóle zwierzęcej psychiki.

Jak zbadać emocje zwierząt? Czy można je w ogóle jakoś naukowo potwierdzić? Czy lęk przed antropomorfizowaniem doznań naszych braci mniejszyc...

Demigod-4- | 2014-07-25

Ciekawa książka, jednak mnie nie zachwyciła. Bardziej zafascynowała moją dwudziestoparoletnią siostrę. Polecam ją wszystkim, którzy posiadają zwierzęta lub się nimi interesują. Opisuje zachowania milusińskich, a także nadaje im ludzki głos, którego nie da się usłyszeć uszami tylko sercem.

książek: 1984
Calamitas | 2014-09-14