Jak medytować

83-7301-039-4
medytacja
poradniki
nina31

Książka Lawrence'a LeShana to wspaniałe źródło inspiracji i praktycznych wskazówek dla wszystkich osób poszukujących wewnętrznego spokoju, samowiedzy i wolności od stresu. Autor w prosty i przystępny sposób przedstawia kilka różnych typów medytacji i podpowiada, jak zdecydować, który z nich będzie dla danej osoby najlepszy. Czerpiąc z buddyzmu zen, sufizmu, jogi, mistycyzmu chrześcijańskiego i żydowskiego, opisuje określone ćwiczenia i programy - począwszy od liczenia oddechów i prostych mantr, a skończywszy na ćwiczeniach grupowych i rozbudzaniu świadomości sensorycznej.
Lawrence LeShan mieszka w Nowym Jorku. Jest praktykującym psychoterapeutą, pionierem badań nad terapeutycznymi i etycznymi konsekwencjami medytacji.

Besia | 2013-10-28
Przeczytana: 03 czerwca 2012

Z mojego punktu widzenia bardzo udany poradnik medytacji dla osób nie pragnących się tym zajmować ideologicznie, a jedynie w celu polepszenia własnego bytu.
Często korzystam z przedstawionych tam porad i to z pozytywnym skutkiem.
Podoba mi się też uporządkowanie wielu rodzajów medytacji. Autorka pokazuje medytacje mające na celu:
1. wzmocnienie struktury osobowości
2. mające na celu uwolnienie emocji i uczuć
Oba rodzaje dzieli na uporządkowane i nie-uporządkowane i podaje mnóstwo przykładów.

rakhna | 2013-05-19

Przeczytałam, ale nie lubie książek tego pokłądu, tak jakby medytacji można było się nauczyć, tak jakby odpowiednia pozycja i inne duperele decydowały o tym czy medytujemy, czy nie. Medytacja jest indywidualną rzeczą, medytować można w każdej pozycji i wszędzie, trzeba odszukać to w sobie, a nie czytać o tym książki.

Melania | 2015-05-31
honesty_rules | 2015-02-26