Pamięć doskonała w 10 dni

Wydawnictwo: Świat Książki
10 Days to a Successful Memory
poradniki
fata

Bez sprawnej pamięci nie można wiele zdziałać oraz osiągnąć istotnych celów. Ta książka opisuje metodę diesięciokrotnego zwiększania wydajności pamięci. Bez żadnych "podejrzanych magicznych sztuczek". Metoda autorki jest oparta na prostych faktach, potwierdzonych jednoznacznie przez długie i żmudne badania psychologów, lekarzy i innych naukowców.

książek: 1903
skarbka78 | 2014-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2014

Niestety jedynie około 1/3 książki zawiera praktyczne metody doskonalenia pamięci. Autorzy skupili się na przedstawieniu wiedzy teoretycznej dotyczącej zagadnienia oraz opisie własnych doświadczeń związanych z tym tematem. Ogólnie jak dla mnie rady średnio przydatne, spodziewałam się czegoś lepszego :-(

fata | 2010-01-14

Czy wiecie, że napięta postawa ciała wpływa mobilizująco na sprawność pamięci albo, że proces trawienia zakłóca zdolność myślenia? Takie i inne praktyczne informacje oraz mnóstwo porad, opartych na rozmaitych eksperymentach można wyczytać w tej książce. Polecam.

mickey | 2015-04-16

Krótka, prosta książeczka. Zawiera sporo technik pamięciowych, które mogę przydać się każdemu.

szymonm | 2012-09-04
Przeczytana: 04 września 2012

Tylko strata czasu.
Nic zaskakującego, nic nowego prócz powszechnie znanych zasad/technik/porad/metod.
Autorka zbyt często koncentruje się na korzyściach wynikających z perfekcyjnej sprawności pamięciowej, a więc na motywacji - nie o tym miała być ta książka.

Dejmiann | 2016-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2016

Ciekawa książka. Łatwa w odbiorze, zawiera dużo podstawowych zasad a cała struktura rozdziałów i podsumowania ułatwiają przyswajanie informacji.

Joanna | 2016-10-28
mariola | 2016-10-26