Lekcja stylu dla mężczyzn

Wydawnictwo: Pascal
978-83-7513-790-3
poradnik, moda, uroda, savoir vivre
poradniki
Kinqa

Poradnik zawiera mnóstwo informacji przydatnych każdemu mężczyźnie. Podpowie jak dbać o urodę i zdrowie, co ubrać do pracy, na spacer i elegancką kolację oraz jak się zachować w codziennych sytuacjach i w momentach uroczystych. Autorka porusza także tematy dotyczące diety, zawartości garderoby, wskazuje główne męskie występki przeciwko stylowi i elegancji oraz daje wiele cennych wskazówek do wykorzystania w każdej sytuacji.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Kornelia | 2011-05-21
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: kwiecień 2011

Przejrzane na półce chłopaka, bez szału, zupełnie można się bez niej obejść, wręcz jakaś na siłę. Dobry smak albo się ma albo nie, a stylu nie da się nikomu narzucić. Bardziej cenię sobie indywidualizm i oryginalność u mężczyzn, nikogo nie próbując zmieniać.

Pafnucy | 2011-04-08

Proponuję nową kategorię w Lubimy Czytać, którą owa pozycja mogłaby z powodzeniem otwierać: "Nie chcę przeczytać". Zresztą sam pomysł, by prawdziwego stylu uczyła była prezydentowa, znana powszechnie z gustu hm...

Jakub | 2017-07-20
Na półkach: Przeczytane, Poradniki
Przeczytana: 20 lipca 2017

Książka bardzo nieprofesjonalnie podchodzi do wielu tematów, szczególnie męskiej elegancji. Jest w niej dużo błędów i niedomówień. Ponadto zawiera mnóstwo zbędnych informacji np. historie popularnych marek jak Ralph Lauren czy Levi's - a ponoć miała służyć jako niezbędnik i zawierać wiedzę cenną i praktyczną. Pisana na siłę; zdania układane przez pierwszą damę są bezładne i brzmią chaotycznie. Miała być o wszystkim, a jest - tak jak prawie zawsze w podobnych przypadkach - o niczym. Nie polecam.

BeataT | 2015-10-29
Przeczytana: 29 października 2015

I powinno być dopisane nie tylko dla mężczyzn, choć ostatnio wielu panów potrafi o siebie zadbać. E dla mężczyzn ktoś powie no tak tylko do niedawna albo i nadal to my kobiety ubieramy naszych panów ... no i nie było kiedyś takich poradników jak nie popełniać podstawowych błędów w doborze ubrań ...

Asia | 2010-12-06
Przeczytana: 25 grudnia 2010

a raczej przeglądnięte :)

majux | 2016-03-15
Przeczytana: 15 marca 2016

Kiepska pozycja wśród poradników dobrego stylu. Same ogólniki, a rozdział poświęcony modzie jest nie aktualny! Autorka przytacza zasady które funkcjonowały w poprzedniej dekadzie.
Polecam dla Panów po 40 którzy nadal siedzą z piwem przed telewizorem. Odradzam wszystkim innym.

Tropik | 2013-07-31
Przeczytana: 01 stycznia 2010

Niestety, niewiele dobrego można powiedzieć o tej książce. Wtórna, powierzchowna, bez pasji, o którą można by podejrzewać Autorkę. Z pewnością ważne wzmianki o zdrowiu.

Aleksandra Kadubiec | 2012-01-27

oczywiste oczywistości...

Mylengrave | 2017-10-30
Na półkach: Przeczytane, Moda
Przeczytana: 20 września 2017

Książkę dostaliśmy w prezencie ślubnym, zażyczyliśmy sobie ich zamiast kwiatów. Większość prezentów przypadła nam do gustu, ale zdarzyły się i takie "dziwolągi".
Przede wszystkim pozycja się zdezaktualizowała, może kiedyś Pani Kwaśniewska była jakiś guru modowym - nie wiem, nie objęły mnie te czasy.
Rady są w ogóle nieaktualne, a zdjęcia niektórych koszul po prostu śmieszne. Gdyby ktokolwiek dzisiaj chciał się tak ubierać, prawdopodobnie zostałby wyśmiany. Nie polecam.

Gatorek | 2010-12-11
Na półkach: Poradniki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 11 grudnia 2010

Jak za tę cenę, trochę mało treści. Książkę przeczytałem w jeden wieczór!
Żadnych szczególnych sekretów, czy tajników nie zdradza. Ale stanowi - na ile mogę ocenić - całkiem solidne kompendium wiedzy na temat męskiej elegancji. Ponadto są rozdziały poświęcone sportom, dbaniu o zdrowie itp. A ilustracje i zdjęcia na pewno pomagają wyobrazić sobie swój własny styl.
Gdyby nie ta cena, byłaby gwiazdka więcej...