Lekcja stylu dla mężczyzn

Okładka książki Lekcja stylu dla mężczyzn Jolanta Kwaśniewska
Okładka książki Lekcja stylu dla mężczyzn
Jolanta Kwaśniewska Wydawnictwo: Pascal poradniki
poradniki
Pascal
2010-11-24
2010-11-24
978-83-7513-790-3
poradnik moda uroda savoir vivre

Do książki mam mieszane uczucia z powodu mojego wieku i statusu społecznego. Oczekiwałem po niej rad dotyczących codziennego ubioru - dostałem rady dotyczące ubioru do biura.
Na wstępie - wydawało mi się, że to książka dla mężczyzn - słowa takie jak khaki oraz burgundowy to słowa mi obce i nic nie mówiące - dla wielu mężczyzn w wieku 20-70 również (pytałem o to 5 osób z tego przedziału wiekowego).
Nie zgadzam się w wielu miejscach tej książki, ale najbardziej zdenerwowało mnie "unikanie epatowania wyrzeźbionym ciałem". Ja ćwicząc lat około 10, poświęcając na sport około 5 godzin w tygodniu mam nie uwidaczniać moich walorów bo ktoś mnie nazwie mięśniakiem ("bo to nie należy do komplementów")? Najlepiej żebym ubrał worek "niedolegający" do mojego ciała żebym nie denerwował kolegów z brzuchem piwnym - co to to nie.
Rozdział mądre jedzenie opisze ze strony dietetyka po studiach. Na początku zaczął się dobrze - dieta indywidualna ułożona przez specjalistę. Niestety wrzucenie warzyw i owoców do "jednego worka" jest błędem. Zgodnie z zasadami IŻŻ (Warzywa i owoce spożywaj jak najczęściej i w jak największej ilości, co najmniej połowe tego co jesz. PAMIĘTAJ O WŁAŚCIWYCH PROPORCJACH: 3/4- WARZYWA I 1/4 OWOCE). Normy na wodę zgodnie z zasadami IŻŻ też odbiegają od przyjętych zaleceń.
Przykazanie odnośnie uprawiania sportu i przeciwwskazania do nich bardzo trafne, lecz jeden błąd się zakradł. W podrozdziale o bieganiu nie zaznaczono, iż najlepiej nie biegać po betonowym bruku lub asfalcie (możliwość uszkodzenia kolan) oraz przy zbyt dużej masie ciała (również uszkodzenie kolan).
Plusem książki jest podawanie różnych marek win, pokazywanie metod wiązania krawatu, dobieranie garnituru odpowiednio do wydarzenia, zaznaczanie różnic w ubiorach razem z nazwami i wiele zachowań w stosunku do kobiet obszernie opisanych - lecz niestety nie od myślników. Wymienienie w tekście rzeczy inaczej zapamiętuje się niż te "wykropkowane" - wiedza ze studiów.
Czy mogę polecić tę książkę? Na pewno panom po 40 roku życia oraz tych panów żonom.

Książkę dostaliśmy w prezencie ślubnym, zażyczyliśmy sobie ich zamiast kwiatów. Większość prezentów przypadła nam do gustu, ale zdarzyły się i takie "dziwolągi".
Przede wszystkim pozycja się zdezaktualizowała, może kiedyś Pani Kwaśniewska była jakiś guru modowym - nie wiem, nie objęły mnie te czasy.
Rady są w ogóle nieaktualne, a zdjęcia niektórych koszul po prostu śmieszne. Gdyby ktokolwiek dzisiaj chciał się tak ubierać, prawdopodobnie zostałby wyśmiany. Nie polecam.

Rady są w ogóle nieaktualne, a zdjęcia niektórych koszul po prostu...

Kiepska pozycja wśród poradników dobrego stylu. Same ogólniki, a rozdział poświęcony modzie jest nie aktualny! Autorka przytacza zasady które funkcjonowały w poprzedniej dekadzie.
Polecam dla Panów po 40 którzy nadal siedzą z piwem przed telewizorem. Odradzam wszystkim innym.

I powinno być dopisane nie tylko dla mężczyzn, choć ostatnio wielu panów potrafi o siebie zadbać. E dla mężczyzn ktoś powie no tak tylko do niedawna albo i nadal to my kobiety ubieramy naszych panów ... no i nie było kiedyś takich poradników jak nie popełniać podstawowych błędów w doborze ubrań ...

Książka zawiera kilka ciekawych informacji jednak zdecydowanie zbyt ogólnych. Książka na 40 min czas, za dużo zdjęć a za mało konkretnych i praktycznych rad. Polecam zdecydowanie bardziej Michała Kędziorę i jego: Rzeczowo o modzie męskiej.

Świetna książka dla każdego mężczyzny, pokazuje rzeczy na które często panowie nie zwracają uwagi.
Ciekawy pomysł na prezent

Ciekawy pomysł na prezent

Niestety, niewiele dobrego można powiedzieć o tej książce. Wtórna, powierzchowna, bez pasji, o którą można by podejrzewać Autorkę. Z pewnością ważne wzmianki o zdrowiu.

Pozycja, co by tu dużo gadać, jednak ogólnikowa i niewyczerpująca tematu, ale jednak pełna prostych i jasnych informacji o doborze stroju, jego pakowaniu, ale także żywieniu, dbaniu o zdrowie, zasadach zachowania. Coś wartego przeczytania, ale to zaledwie pierwszy krok na drodze do przemiany w dobrze ubranego dżentelmena

oczywiste oczywistości...

oczywiste oczywistości...

Bardzo fajny remix podstawowych zasad. Jednak jest pisana dla facetów minimum 30+ biznesmanów i itp. Aczkolwiek każdy zostawi z niej dla siebie to co uważa za przydatne.

• Poradniki
  • Moda
  • 0 0💚CHCĘ PRZECZYTAĆ💚
  • Rozwój
  • Pogranicze szmiry i grafomanii
  • Moda/Wizerunek/Makijaż
  • Duży regał

Dodaj cytat z książki Lekcja stylu dla mężczyzn