Głos Pana. Kongres futurologiczny

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Lem
kamk

"Głos Pana" jest książką nietypową: brak w niej awanturniczej akcji, ale zmagania z tajemnicą poruszają i przykuwają uwagę mocniej niż w niejednej powieści przygodowej, zwłaszcza że dotknięcie Nieznanego prowokuje do zadania elementarnych pytań o istotę świata, naturę człowieka i źródła defektów Bytu. Natomiast "Kongres futurologiczny" to jedna z najbardziej brawurowo opowiedzianych przygód...

Natomiast "Kongres futurologiczny" to jedna z najbardziej brawurowo opowiedzianych przygód Ijona Tichego.

Zaproszony na zjazd futurologów we wstrząsanej rewolucją latynoamerykańskiej republice, Tichy przenosi się na koniec w świat, gdzie w groteskowym splocie zrealizowały się naraz - utopijna i antyutopijna wersja historii przyszłości. Kpina z futurologii podszyta jest - jak zawsze u Lema - refleksją serio o skłonności człowieka do "rozbratu z rzeczywistością".

piotrdutkiewicz | 2015-05-04

Trochę neologizmów, trochę zachwiania rzeczywistości, sporo dystansu i mnóstwo prób zmylenia czytelnika owocuje zawsze tym samym - książka doskonała i obowiązkowa. Dobra rozrywka.

Dominik Socha | 2013-07-16
Przeczytana: 1985 rok

Tak, kolejne spotkanie z prozą Lema nie było rozczarowaniem, choć takiego zachwytu jak "Niezwyciężony" nie wzbudziło...

scylla zło | 2014-07-24

pisałem prace magisterską z powieści lema

Tomasz | 2016-11-14
Max Rockatansky | 2016-10-02