Trzy róże

Trojruža
83-216-0489-7
bajki słowackie
Róża_Bzowa

Bajki słowackie: Trzy róże; O Królu Wiatrów; O soli cenniejszej niż złoto; Historia o trzech groszach; Jasio Groszek; O złotej podkowie, złotym piórze i złotym włosie.
Ilustrował: L’udovít Fulla.

Barbara J-C | 2016-03-02
Przeczytana: 01 marca 2016

Nie ma to jak wieczorek poczytać komuś bajkę :)
I też po latach przypomnieć sobie o to chodzi w bajce, jaki dają morał :)
Ja się uczyłam czytać slabami na niej, pamiętam i mam jeszcze ołówkiem postawione kreseczki gdzie kończy się dana slaba :)
Pamiętacie ciężkie początki z czytaniem? Ja tak - nie lubiłam...A po latach fajnie się wraca do miłej lektury :)
Bajkę chyba wszyscy kojarzą - prawda? O tym jak ojciec jedzie w świat i chce kupić coś córką a jedna prosi tylko o zieloną gałązkę?
Piękna historia, serdecznie polecam :)

książek: 1921
Aleksandra | 2013-06-04
annna84 | 2012-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2012
Ekstremalne wyzwanie czytelnicze

Najbardziej frapującą, inspirującą, ambitną, kontrowersyjną i interesującą publikacją tego rodzaju stało się dla mnie opasłe tomisko „1001 książek, które musisz przeczytać” pod red. P. Boxalla, która stała się podstawą najważniejszej listy czytelniczej i zainspirowała mnie do wymyślenia Projektu „1001 książek, które w życiu przeczytam” , który stanowi realizację czytelniczego planu najbliższą mojemu założeniu przeczytania najważniejszych książek na świecie.