Okładka książki Czarownica znad Bełdan

papier
Katarzyna
7,1 (21 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Bajki, podania i legendy z Warmii i Mazur. Zawartość zbioru: - Czarownica znad Bełdan - O czarcie z Tałckiego Bagna, który chciał zostać kowalem - Pierścień królewny - Legenda o diamentowym pierścieniu - O królewiczu, który szczęście rozdawał - O trzech braciach wędrownikach i o smoku wielogłowym - O złym czarowniku i pięknej królewnie - U kłobuka chleb łaskawy - O dzieweczce ze złotymi...

Bajki, podania i legendy z Warmii i Mazur.

Zawartość zbioru:
- Czarownica znad Bełdan
- O czarcie z Tałckiego Bagna, który chciał zostać kowalem
- Pierścień królewny
- Legenda o diamentowym pierścieniu
- O królewiczu, który szczęście rozdawał
- O trzech braciach wędrownikach i o smoku wielogłowym
- O złym czarowniku i pięknej królewnie
- U kłobuka chleb łaskawy
- O dzieweczce ze złotymi warkoczami i o królewiczu
- Królowa jezior
- O diabłach z Czarciej Wyspy
- Panna Wodna z Zamordeja
- Jak majster szewski Samuel Kurtys zdobył złote dukaty
- O Smętku, dobrym duchu krainy jezior
- O królewnie, pastuszku i cudownej fujarce
- O tym, że góra z górą się nie zejdzie, ale człowiek człowieka zawsze odnajdzie
- Opowieść o Tałckim Bagnie

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Isadora | 2010-12-25

Interesujący i świetnie dobrany zbiór legend i podań z terenu Warmii i Mazur.Czytałam w dzieciństwie i do dziś pamiętam dokładnie jedną z nich - legendę o tytułowej dla całego zbioru czarownicy znad Bełdan.
A zapadła mi w pamięć pewnie dlatego,że nie kończy się szczęśliwie...
W każdym razie opowieści są oryginalne i intrygujące,z pewnością pogłębią wiedzę czytelnika o dorobku kulturowym krainy Wielkich Jezior.
Polecam,bo warto - także zainteresować najmłodszych czytelników.Działają na wyobraźnię,są piękne,mądre i z przesłaniem.

coccinellea | 2014-05-19

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica